Сімейна лікарка пояснила, як сьогодні в Україні можна зробити щеплення від гепатитів

гепатит вакцина
Джерело: Depositphotos

Сімейна лікарка Дар’я Дмитрієвська розповіла, як сьогодні в Україні можна зробити щеплення проти всіх різновидів гепатитів.

Щеплення від гепатиту В

– Щеплення від гепатиту В входить до переліку обов’язкових у Національному календарі вакцинації. Це означає, що ця вакцина гарантована державою і безкоштовна для дітей, – зазначає медик.

За словами експерта, малюкам вводять першу дозу ще в пологовому будинку, в першу добу після народження. Наступна доза у два місяці та третя у шість місяців закріплюють формування імунітету на все життя.

Зараз дивляться

Якщо народилися до 2001 року

За словами Дар’ї Дмитрієвської, ця програма діє з 2001 року, тож якщо ви народилися раніше і не щепилися у свідомому віці, ймовірно, у вас немає захисту від цієї хвороби.

Дорослим доведеться заплатити за захист, проте препарати для імунізації зазвичай доступні в клініках та аптеках. Щеплення проводять трьома дозами за схемою: перше введення, друга доза – через місяць і третя доза – через пів року після першого введення.

Вакцинація від гепатиту А

Вакцинація від гепатиту А не входить до Національного календаря щеплень (тобто не гарантується державою), проте рекомендована для всіх дорослих і дітей. Захист проводиться у два етапи з інтервалом у пів року. Дворазове введення вакцини захистить вас на все життя.

Які щеплення доступні

В Україні доступно кілька щеплень від гепатитів:

  • вакцина Хаврикс проти гепатиту А;
  • вакцина Енджерікс проти гепатиту В;
  • комбінована вакцина Твінрікс проти гепатитів А і В разом.

Схема щеплень

Оптимальною для дорослої людини є схема щеплень:

  • перша доза – вакцина Твінрікс;
  • друга доза через місяць – вакцина Енджерікс;
  • третя доза через пів року після першої – вакцина Твінрікс.

Так ви захистите себе відразу від двох різновидів вірусних гепатитів.

Екстрена вакцинація

Є також екстрені прискорені графіки вакцинації, які проводять після контакту з джерелом інфекції. Щоб отримати екстрене щеплення, зверніться до лікаря.

Ефективність щеплення за екстреною схемою може бути нижчою за планову, оскільки імунітет може не встигнути виробити захисні фактори, тому в будь-якому разі краще подбати про імунізацію заздалегідь.

Джерело: Бережи себе

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка