Учені виявили зростання раку кишківника серед людей віком до 50 років

рак кишечника серед людей до 50 років
Джерело: Depositphotos

Команда вчених Американського онкологічного товариства під час дослідження показала, що в усьому світі зростає кількість нових випадків раку кишківника серед людей віком до 50 років.

– Уперше світові дані свідчать про те, що лікарі спостерігають зростання кількості молодих людей, які страждають на рак кишківника на ранній стадії, від Європи та Північної Америки до Азії та Океанії, – йдеться в повідомленні.

Зростання показників було зареєстровано в 27 із 50 досліджених країн, а найбільший річний приріст спостерігався в Новій Зеландії (4%), Чилі (4%), Пуерто-Рико (3,8%) і Англії (3,6%).

Причини раку кишечника

Експерти все ще перебувають на ранніх стадіях розуміння причин зростання. За їхніми словами, серед факторів ризику – споживання нездорової їжі, низький рівень фізичної активності та епідемія ожиріння.

Зараз дивляться

– Зростання числа випадків раннього колоректального раку – це глобальне явище, – зазначає старший науковий співробітник з дослідження нагляду за раком Хена Сун.

Тривожна тенденція

За словами вчених, тенденція до зростання захворюваності на рак кишківника серед молодих людей наразі така значна, що може призвести до зростання захворюваності серед літніх людей, у яких показники були стабільними або знижувалися.

– Це може звести нанівець десятиліття прогресу, досягнутого в боротьбі з цим захворюванням, – йдеться в повідомленні.

Рак кишківника є третім за частотою діагностованим видом раку і другою за частотою причиною смерті від раку. У 2022 році в усьому світі було зареєстровано понад 1,9 млн нових випадків захворювання і майже 904 тис. випадків смерті.

Знати про симптоми

Хена Сун зазначила, що підвищення обізнаності щодо симптомів раннього початку колоректального раку (наприклад, ректальна кровотеча, біль у животі, зміна звичок дефекації та незрозуміла втрата ваги) серед молодих людей і надавачів первинної медико-санітарної допомоги може допомогти скоротити затримки в діагностиці та знизити смертність.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка