Учені попереджають: екстремальна спека збільшує кількість самогубств, викиднів, насильства

спека, повітря
Джерело: Pixabay

2023-й рік офіційно став найспекотнішим роком у світі – хвилі спеки з’являлися частіше та тривали довше. Науковці дослідили наслідки цього екстремального підвищення температури.

І виявили не просто невтішні, а тривожні факти.

У спеку частішають вбивства, сексуальні злочини, викидні у вагітних

Збільшилася кількість випадків насильства, самогубств, передчасних смертей, викиднів, раптових зупинок серця, інфарктів та ішемічних інсультів.

Зараз дивляться

У Каліфорнії дослідники виявили, що підвищення температури на 5°C пов’язане зі збільшенням кількості вбивств.

А у великих містах США високі температури призводили до почастішання сексуальних злочинів, включно зі зґвалтуванням.

Науковці зі США та Канади з’ясували, що вищі за норму температури пов’язані зі збільшенням загальної кількості самогубств. Цей показник був настільки повторюваним, що вчені, зрештою, навчилися прогнозувати тижні найвищого ризику.

Це допомогло більш цілеспрямовано вибудовувати профілактичні зусилля.

Хвилі спеки збільшують ризик народження недоношених дітей, а також мертвонароджених.

У Каліфорнії дослідники виявили, що діти з більшою ймовірністю народяться до терміну, якщо їхні матері пережили епізод екстремальної спеки на останньому тижні вагітності.

– Спека діє як спусковий механізм для передчасних пологів, — сказав Тарік Бенмархнія, екологічний епідеміолог Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

Дослідники виявили, що екстремальна спека також пов’язана з вищим ризиком таких станів вагітних, як прееклампсія та гестаційний діабет.

Спека – спусковий механізм усіх розладів здоров’я

– Спека загострює кожну хронічну хворобу, — наголосив директор Національного центру охорони навколишнього середовища при CDC Аарон Бернстайн.

Він зазначив, що висока температура повітря може погіршити симптоми і хвороб серця, і діабету, і хронічного обструктивного захворювання легень.

Дослідники Університету Пенсільванії, наприклад, дійшли висновку, що в 2008-2019 роках понад 1600 смертей від серцево-судинних захворювань щорічно були пов’язані саме із сильною спекою.

Дослідження виявили, що через екстремальну спеку частішають раптові зупинки серця, інфаркти та ішемічні інсульти.

– Що довше триває спека, то гірші її наслідки, адже кожен день спричиняє більше проблем, ніж попередній, – сказав лікар Метью Стрелоу, професор невідкладної медицини зі Стенфорда.

Чи можна убезпечити себе або пом’якшити наслідки спеки – вчені ще шукають відповіді на ці запитання.

Джерело: MedicalXpress

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка