Ожиріння в Україні може стати національним лихом. 26 % жінок і 16 % чоловіків – надто гладкі. Це кожна четверта жінка і кожний шостий чоловік. І кількість людей з надмірною вагою зростає. А на планеті понад 640 мільйонів страждають на ожиріння. Через 10 років ця цифра зросте до 1 мільярда.
http://player.fakty.com.ua/embed/23806726850b86a0fe080c53f4947a0b280e2b68fa656e903c087490d5e29b33/noautoplayГоловна причина ожиріння – переїдання при пасивному способі життя.
Українці теж поглинають значно більше калорій, ніж необхідно. І при цьому в раціоні дедалі менше корисних харчів.
Культ нездорової їжі в тандемі з неправильним режимом перетворюють українців на товстунів. Генетична схильність до зайвої ваги та хвороби – займають мізер серед причин.
Здебільшого недуги б’ють по організму з часом. Наприклад, товстуни в США витрачають на ліки на 40 % більше, ніж стрункі американці.
Соціологи ж наполягають – корінь проблеми в соціальних умовах. В країнах із низьким рівнем життя кількість товстунів збільшується значно швидше. Бо бідні замість дорого м’яса їдять дешеву ковбасу з купою емульгаторів, стабілізаторів і консервантів. А про рибу хіба що мріють. За пенсію в 1, 2 тис. гривень люди можуть дозволити собі морепродукти лише раз на місяць.
Читайте: 192 кг у 10 років: найтовстіший хлопчик у світі (ФОТО)
Головна порада дієтологів – 75 % раціону мають складати овочі, фрукти, зелень, злаки, насіння, горіхи, бобові і 25% – риба, яйця, м`ясо, молоко, сир. Однак українці просто не в змозі її виконати. Адже визначальною є ціна, а не користь.
– Люди беруть більше крупи ніж макарони, бо вони дешевші, – каже продавчиня Надія Григорівна.
Зайва вага – це ще й психологічна проблема. Їжа для більшості українців – перетворюється на єдине доступне задоволення.
Українці почали заїдати проблеми та стреси.
Ми нервуємо, недосипаємо, працюємо понаднормово і боїмося втратити роботу. Тому гладшаємо і втрачаємо здоров’я. А почати можна з найпростішого – їсти менше і корисніше, та вести активний спосіб життя.
Нагадаємо, Факти писали про 5 причин, чому ми товстіємо з роками.
1. Які з перерахованих типів діабету є найбільш поширеними?

2. Який з цих факторів ризику найбільше впливає на розвиток діабету ІІ типу?

3. Які симптоми можуть вказувати на цукровий діабет?

4. Яка з дієт є рекомендованою для людей з діабетом?

5. Яка роль фізичної активності в управлінні діабетом?

6. Що таке глікемічний індекс?

7. Яке з ускладнень може виникнути внаслідок діабету?

8. Який метод є найважливішим для профілактики діабету?

9. Яка з цих речей є важливим елементом самоконтролю для людей з діабетом?
