В Австралії сотні флаконів зі смертельними вірусами зникли з лабораторії: триває розслідування

лабораторія, бактеріологічна небезпека
Джерело: Pixabay

В Австралії з вірусологічної лабораторії охорони здоров’я Квінсленда зникли сотні флаконів зі смертельними вірусами. Це сталося після того, як розморозився морозильник. Коли його відремонтували, не змогли дорахуватися 323 зразків з дуже небезпечними вірусами, зокрема смертельними Hendra, Lyssavirus і Hantavirus.

Під час слідства виявилося, що насправді флакони зникли ще у 2021 році, але цей факт став відомим лише в серпні 2023-го. Уже понад рік триває розслідування, і лише тепер оприлюднили його перебіг.

Чим небезпечні віруси, які зникли

Вірус Hendra вперше виявили в середині 1990-х років у загиблих коней в Австралії. Лише кілька людей підхопили хворобу від коней, майже всі вони померли.

Зараз дивляться

Професорка кафедри громадського та екосистемного здоров’я в коледжі ветеринарної медицини Корнельського університету Райна Плоурайт сказала, що вірус Хендра має 57% смертності серед людей.

Hantavirus переноситься гризунами та може викликати хантавірусний легеневий синдром (HPS), смертність від якого становить близько 38% відсотків.

Протікання зараження Lyssavirus схоже на сказ і також має дуже високий рівень смертності.

Викрадені чи знищені

Розслідувачі вважають, що немає жодних підстав припускати, що зразки були викрадені з лабораторії.

– Важливо зазначити, що зразки вірусів дуже швидко розкладаються поза низькотемпературним морозильником і стають неінфекційними, – заспокоїв громадськість головний фахівець відділу охорони здоров’я Квінсленда Джон Джеррард.

Джеррард вважає, що після виходу з ладу морозильника зразки, ймовірно, були знищені в автоклаві, відповідно до звичайного лабораторного протоколу.

Чиновник наголосив, що за останні п’ять років у Квінсленді серед людей не було виявлено жодного випадку зараження вірусом Хендра чи Ліссавірусом, а в Австралії не було повідомлень про інфікування людей вірусом Ханта.

Що заважало виявити зникнення небезпечних вірусів протягом майже двох років? І як так сталося, що не було жодних записів про переміщення флаконів зі сховища, жодних звітів про зберігання?

На всі ці запитання має відповісти розслідування, щоб запобігти повторенню подібного.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка