Україна домовляється про постачання п’яти мільйонів доз вакцини від Covid-19 з ОАЕ

Україна домовляється про постачання п’яти мільйонів доз вакцини від Covid-19 з ОАЕ
Джерело: Depositphotos

Україна може отримати п’ять мільйонів доз вакцини від коронавірусу Hayat-Vax Covid-19 з Об’єднаних Арабських Еміратів.

Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Питання обговорили під час візиту офіційної делегації України до ОАЕ за участі віце-прем’єра, міністра реінтеграції Олексія Резнікова, голови Офісу президента Андрія Єрмака і головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.

У міністерстві зазначили, що пріоритетним для України є питання постачання вакцини від Covid-19. Зокрема, компанія G4 разом із китайським виробником Sinofarm налагодила виробництво інактивованої вакцини під назвою Hayat-Vax Covid-19 в ОАЕ.

– На зустрічі обговорили можливість постачання в Україну як мінімум п’яти мільйонів доз вакцини. На сьогодні завод в ОАЕ має потужність виробництва близько двох мільйонів доз на місяць.

Для збільшення потужності планується побудувати новий завод, який запрацює до кінця 2021 року, а завдяки поетапній розробці він досягне потужності 200 млн доз на рік на трьох лініях розливу та п’яти автоматизованих лініях пакування, – розповіли у міністерстві.

Для порівняння, компанія Sinopharm поставила 100 млн доз вакцини проти Covid-19 у світі з моменту її запуску восени минулого року.

Крім того, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко запропонував компанії G42 Healthcare, яка працює в ОАЕ, розглянути можливість виробництва вакцини проти коронавірусу в Україні.

Україна зацікавлена у досвіді ОАЕ щодо проведення вакцинації, а також готова розширювати кооперацію між країнами у сфері медицини.

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка