Вакцина Pfizer ефективна на 90% – дослідження

4 Лютого 2021, 12:20
Вакцина Pfizer ефективна на 90% – дослідження
Джерело: Depositphotos

Одна доза вакцини Pfizer захищає від коронавірусу на 90% через 21 день після щеплення, але ризик заразитися підвищується в перші дні після введення вакцини.

Дослідники з Університету Східної Англії провели аналіз програми масової вакцинації населення в Ізраїлі. Отриманий результат абсолютно не збігається з попереднім дослідженням ізраїльських науковців.

Вчені Пол Гантер і Джулі Брейнард стверджують, що ізраїльські дослідники припустилися помилки, адже відстежували рівень ефективності вакцини тільки до 18 дня після щеплення.

Зараз дивляться

– Ми виявили, що ефективність вакцини залишалася практично нульовою приблизно через 14 днів після вакцинації людей. Але потім, після 14-го дня, імунітет поступово підвищувався з кожним днем ​​приблизно до 90% на 21-й день, а потім більше не поліпшувався. Всі спостережувані поліпшення були до будь-якої другої ін’єкції,- зазначив Пол Гантер.

Раніше вважалося, що одна доза вакцини Pfizer не забезпечує потрібного захисту від Covid-19. Почавши вакцинацію населення дослідники дуже розчарувалися, адже однієї дози Pfizer було недостатньо. Ефективність вакцини була набагато гіршою, ніж розраховував виробник – лише 25%. 

Після старту вакцинації в Ізраїлі рівень захворюваності почав різко зростати в перші 8 діб після щеплення. Вчені пов’язують це з тим, що люди розслабилися і перестали дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції після введення вакцини.

Було ухвалено рішення вводити повторну дозу вакцини через 12 тижнів після першої.

Вакцинація в Ізраїлі

Масова вакцинація в Ізраїлі розпочалася 20 грудня 2020 року і одразу набрала шалених темпів. Уже 26 січня в країні зробили щеплення 3,5 млн людей, Ізраїль став лідером за кількістю провакцинованих громадян.

Джерело: Medrxiv

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка