Відео Поради

Як перевірити зір онлайн і коли потрібно йти до лікаря

Як перевірити зір онлайн і коли потрібно йти до лікаря

У сучасному світі людина отримує близько 80% інформації за допомогою очей. 

Навіть людям із зором у 100% варто час від часу перевіряти свій зір.

Тим у кого ідеальний зір, можна перевіряти його раз на рік. Тим, у кого робота пов’язана з комп’ютером, або тим, хто носить контактні лінзи, окуляри, має проблеми із зором, варто відвідувати офтальмолога хоча б раз на пів року.

Зараз дивляться

– Профілактичну діагностику зору потрібно проходити один раз на рік. Особливо після 40 років. Це для тих, хто не має проблем із зором, – зазначає лікар-офтальмолог вищої категорії Ochi Clinik Олена Первак.

Офтальмолог додає, що людям, які мають порушення зору, перевірку слід робити один раз на пів року.

Як перевірити зір вдома?

В епоху інтернету попередньо перевірити зір зовсім нескладно. У мережі існує безліч різних тестів, які допоможуть визначити, чи варто звертатися до лікаря і зрозуміти, чи допомагають вам ті чи інші вправи для очей.

Наприклад, щоб пройти тест на астигматизм, потрібно подивитися на кілька малюнків.

Читайте: Гімнастика для очей: 6 вправ для поліпшення зору

Для початку відійдіть на два-чотири кроки від монітора, закрийте одне око і подивіться на малюнок, потім інше око. Якщо вам здається, що деякі лінії темніші або більш розпливчасті, то вам потрібна консультація лікаря.

Перевірка зору онлайн в домашніх умовах – коли пора йти до лікаря Фото 1

Тепер знаходячись біля монітора, закрийте одне око і подивіться на малюнок, потім інше око. Якщо ви не бачите ці квадрати однаково чорними, це може бути ознакою астигматизму.

Перевірка зору онлайн в домашніх умовах – коли пора йти до лікаря Фото 2

У наступного малюнка чорні промені на білому тлі збігаються від периферії до центру. Якщо око астигматичне, то межа чіткої видимості променів представлятиме не окружність, а еліпс.

Перевірка зору онлайн в домашніх умовах – коли пора йти до лікаря Фото 3

Коли треба йти до лікаря?

До професіонала варто звернутися якщо ви відчуваєте наступні симптоми, хоча немає сильного вітру, морозу або яскравого світла:

  • сухість в очах;
  • надмірну сльозливість;
  • набряклість і почервоніння повік.

І не варто займатися самолікуванням, адже воно може призвести до втрати зору.

– До офтальмолога варто звертатися, коли відчуваєте різке зниження гостроти зору, затуманення в очах, блискавки, мушки перед очах, зниження зору на одному оці, звуження полів зору. Також банальні причини – біль та почервоніння очей. Якщо відчуваєте одну з цих причин, звертайтеся до офтальмолога, – радить лікар Олена Первак.

За словами лікаря, ці причини можуть стати початком важкої патології.

Наприклад, коли в очах виникає короткочасний біль і пелена, коли все навколишнє бачиться як крізь воду, варто задуматися про відпустку. Адже саме вона часто допомагає очам відпочити від робочих буднів за комп’ютером.

Іноді вона допомагає і від так званих мушок та зірочок перед очима. Однак, якщо вони не зникають навіть після тривалого відпочинку, то варто відразу звернутися до лікаря. Першопричиною подібних скарг можуть стати:

  • погіршення кровопостачання ока або певної ділянки мозку;
  • зловживання речовинами, що впливають на кровотік;
  • судинна патологія сітківки;
  • дистрофія рогівки.

Звуження кута зору і різна чіткість зору в очах – це ознаки катаракти. І це захворювання не пройде саме. Вам потрібно терміново звернутися до лікаря, адже допоможе тільки операція.

Ще одна річ, яка повинна насторожити кожного – постійний біль в очах. Він може бути ознакою глаукоми, яка може призвести навіть до сліпоти. Визначити захворювання може тільки фахівець, вимірявши внутрішньоочний тиск.

Окрім того, на стан зору впливає правильне харчування. Восени організм виснажується через брак поживних речовин та відсутність сонця, тому читайте рекомендації, які допоможуть залишатися здоровим та урізноманітнити раціон. 

Фото: Новий Зір

Теги
очі
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка