Щелепно-лицевим хірургам Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. Андрія Новака вдалося відновити 28-річному пацієнту з травмою обличчя пошкоджену орбіту ока.
Відновили каркас орбіти лівого ока
– Травму хлопець дістав аж два тижні тому, нерви й судини орбіти перебували без адекватної трофіки, тому ми не надто вірили в успішність операції, – розповів завідувач підрозділу Олег Лесів.
Але, з огляду на молодий вік пацієнта, його віру в успіх, було прийнято рішення таки провести оперативне втручання.
Хірург зазначив, що під час операції хлопцю встановили пластини, відновили кісткові структури та каркас орбіти.
Для покращення естетичного вигляду та функціональних можливостей ока, провели декомпресію верхньої орбітальної щілини.
– Уже на наступний день ми побачили позитивну динаміку – рухи очного яблука та незначне підняття верхньої повіки, – сказав Олег Лесів.
Отримав компресійний перелом вилице-орбітального комплексу
Хлопець зазнав травми від удару. До лікарні звернувся лише через два тижні. Скаржився на затерпання лівої половини обличчя, неможливість відкрити повіки та рухати оком.
У лікарні йому діагностували компресійний перелом вилице-орбітального комплексу зліва, на тлі якого виникла компресія орбітальної щілини.
Це, в свою чергу, спровокувало птоз верхньої повіки, тобто неможливість її підняти, та повну офтальмоплегію – порушення рухомості ока у всіх напрямках.
За тиждень майже повністю відновився
Завдячуючи професіоналізму щелепно-лицьових хірургів і настрою самого пацієнта на успіх, операція пройшла добре.
Пацієнта майже одразу виписали на амбулаторне спостереження.
За тиждень, під час контрольного огляду, йому зробили повторну комп’ютерну томографію і переконалися у повному відновленні здатності відкривати верхню повіку та рухати очним яблуком.

Джерело і фото: Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака