Частинки вірусу в легенях: чому люди помирають від Covid-19

Частинки вірусу в легенях: чому люди помирають від Covid-19
Джерело: Depositphotos

Науковці з Нью-Йоркського університету визначили головну причину смерті людини від коронавірусу.

За словами професора цього університету Імрана Сулаймана, вони провели дослідження нижніх повітряних шляхів у людей з важкими формами Сovid-19.

Дослідники взяли зразки вмісту легенів 589 пацієнтів, які перебували на ШВЛ. У 142 з них, яким проводилася бронхоскопія, вдалося отримати також зразки вмісту безпосередньо з нижніх дихальних шляхів. Вчені визначили мікробний склад зразків, а також вивчили стан імунних клітин.

Зараз дивляться

У тих, хто в підсумку помер, кількість вірусних частинок у нижніх дихальних шляхах була в середньому в 10 разів більшою, ніж у тих, хто вижив. Водночас науковці не знайшли помітної різниці в складі бактерій і грибків у зразках померлих і тих, хто вижив.

Це може бути наслідком курсу антибіотиків, який отримували всі тяжкохворі пацієнти, але, в будь-якому разі, бактеріальну інфекцію в цих випадках навряд чи можна було визнати причиною смерті пацієнтів. Також дослідники не виявили й значущих аутоімунних реакцій.

Але у померлих пацієнтів на 50% було знижене вироблення білків, важливих для “запам’ятовування” нових мікробів і підготовки організму до протидії їм.

– Спостереження показують, що головною причиною смертей від Covid-19 є нездатність імунітету впоратися з великою кількістю вірусних частинок у легенях, – зазначив професор.

У дослідженні додали, що в роботі імунітету пацієнтів виникали невідомі збої, які заважали боротися з вірусом. Науковці сподіваються, що виявлення цієї проблеми дасть можливість створити препарати для підтримки імунітету в боротьбі проти Covid-19.

За словами академіка НАМН України Юрія Фещенка, мутації вірусів відбуваються постійно, але Covid-19 підступний тим, що у кожного пацієнта він проявляється по-своєму. Найчастіше страждають легені, у яких виникає запалення. Але це не класична пневмонія. Детальніше про небезпеку коронавірусу – читайте на Фактах ICTV.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка