Міністерство охорони здоров’я розробило модуль імунізації населення України від коронавірусу.
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер під час брифінгу 3 лютого. Вакцинація відбуватиметься за допомогою цифрових інструментів.
– Для того, щоб у майбутньому, коли пацієнт звернеться до лікаря, щоб розуміти, що він був вакцинований, це було в єдиній системі, і електронна система охорони здоров’я найкраще для цього підходить. Для цього нами розроблено модуль імунізації, – сказав Кучер.
За словами заступника, за допомогою модуля імунізація інформація зберігатиметься у форматі, який буде зручним як для лікаря, так і для пацієнта. Також будуть дотримані всі необхідні міжнародні стандарти зберігання таких даних.
– Лікар може внести велику кількість інформації до системи щодо типу вакцини, дозування, способу введення, причини проведення вакцинації або непроведення, якщо людина відмовляється, – зазначив Кучер.
Він додав, що медичному персоналу не потрібно буде вчитися як використовувати новий програмний засіб, бо це буде реалізовано у функціоналі тієї медичної системи, яка представлена в тому чи іншому медичному закладі.
У центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я вже ведеться реєстр медичних записів про направлення та рецепти, реєстр пацієнтів та інше, що забезпечить наявність та повноту медичних даних про пацієнта в електронній системі охорони здоров’я.
Кучер додав, що всі дані будуть централізовані, щоб їх можливо було використовувати в інших цілях у майбутньому – при додаткових аналізах та в наукових цілях.
Вакцинація в Україні
Наприкінці січня головний санітарний лікар Віктор Ляшко анонсував старт вакцинації в Україні орієнтовно 15 лютого. Остаточну дату поки що не затвердили.
На першому етапі планується вакцинувати майже 367,5 тис. українців.
В рамках глобальної допомоги COVAX Україні обіцяли безоплатно надати від 8 до 16 млн доз вакцин.