До та після, і не в кращий бік: вчені пояснили, як Covid-19 змінює нашу особистість

карантин, коронавірус
Джерело: Depositphotos

Експерти Центру економічних і соціальних досліджень Університету Південної Америки, які відстежують зміни настрою і поведінки у зв’язку з Covid-19 в США, під час лонгітюдного дослідження з’ясували, як коронавірус змінює особистість людей.

Повідомляється, що під час наукової роботи вчені зробили спробу перевірити давню гіпотезу про те, що риси особистості відносно несприйнятливі до впливу навколишнього середовища.

Зазначається, що в онлайн-дослідженні було проаналізовано оцінки особистості понад 7 тис. осіб. Вчені порівнювали п’ятифакторну модель рис особистості – невротизм, екстраверсію, відкритість, доброту і сумлінність до пандемії і тепер.

Зараз дивляться

З’ясувалося, що під час першої фази пандемії (з березня до грудня 2020 року) особистості були відносно стабільні з невеликим зниженням нейротизму  порівняно з часами перед пандемією.

Зниження нейротизму не фіксувалося до другої половини пандемії (2021-2022), замість цього знизилися екстраверсія відкритості, доброти і сумлінності.

Водночас молоді люди продемонстрували найбільші зміни, а найстарша вікова група показала незначні зміни в рисах.

На думку вчених, особистість молодих людей зазвичай вразливіша, і пандемія могла більш негативно вплинути саме на цю вікову групу.

Повідомляється, що вчені мають намір продовжити свої спостереження, щоб з’ясувати, чи є зміни особистості тимчасовими або постійними.

Джерело: PLOS ONE

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка