Донорський марафон у Запоріжжі дозволить врятувати 2,5 тисячі життів – Ірина Солоннікова

Донорський марафон у Запоріжжі дозволить врятувати 2,5 тисячі життів – Ірина Солоннікова

Директор департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Запорізькій області Ірина Солоннікова взяла участь в марафоні донорів. Він пройшов на базі Запорізької обласної лікарні. Тепер подібні акції повинні пройти всією Україною, адже така ініціатива допомагає рятувати життя.

За кількістю охочих взяти участь у марафоні захід побив всі рекорди. За кілька днів кров здало 816 людей, завдяки чому сховище Запорізької обласної лікарні поповнилося 350 літрами крові. Така кількість біологічного матеріалу дозволить врятувати життя майже 2,5 тис. пацієнтів.

Разом з Іриною Солонниковою в заході брали участь представники місцевої влади та чиновники від охорони здоров’я – губернатор Запорізької області Костянтин Бриль, його заступники Едуард Гугнін і Зінаїда Бойко, мер Мелітополя Сергій Мінько та директор департаменту охорони здоров’я ЗОДА Вікторія Клименко.

Зараз дивляться

Так, Костянтин Бриль підкреслив, що естафету проведення таких марафонів збираються перейняти й інші області, перша з яких – Одеська. За словами головного лікаря Запорізької обласної лікарні Ігоря Шишки, завдання поповнити запаси крові було другорядним.

Читайте: 20 хвилин, щоб врятувати три життя: донорство крові в Україні

Головна мета марафону – привернути увагу людей до проблеми нестачі донорської крові. Лікар зазначив, що жителі Запорізької області внесли неоціненний вклад у поповнення запасів крові, їх благородний вчинок допоможе врятувати тисячі життів.

У свою чергу, Ірина Солоннікова зазначила, що переоцінити вчинок людей неможливо. За її словами, незважаючи на всі досягнення науки, щойно потрібне переливання крові, медики все одно впираються в необхідність залучення донорів. Тому що альтернативи заміні продуктів крові, крім людського матеріалу, не існує.

– Скільки відомо випадків, коли через відсутність крові людині неможливо було допомогти. І навпаки – своєчасне переливання врятувало безліч життів.

Тому низький уклін людям, які погодилися допомогти співвітчизникам. Вони зробили добру та велику справу, показавши приклад співчуття і великодушності! – заявила Ірина Солоннікова.

Нагадаємо, у 2020 році український лоукостер SkyUp Airlines планує запуск п’яти нових маршрутів із аеропорту Запоріжжя.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка