Вчені відкрили біологічний механізм втрати слуху, викликаного гучним шумом, і знайшли новий спосіб лікування.
У статті, опублікованій у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, команда науковців центру дослідження слуху при медичній школі Піттсбурзького університету проаналізувала причини втрати слуху та запропонувала медикаментозне рішення проблеми.
Надлишок цинку
— Втрата слуху, спричинена шумом, завдає шкоди мільйонам людей, проте раніше ми не знали, як цьому можна запобігти, — сказав один з авторів дослідження Танос Цунопулос.
Метою дослідників було встановлення біологічного механізму втрати слуху та розробка мінімально інвазивних методів лікування.
Проводячи експерименти на мишах та ізольованих клітинах внутрішнього вуха, вчені виявили, що через кілька годин після того, як миші піддаються впливу гучного шуму, рівень цинку у їхньому внутрішньому вусі різко зростає.
Сильний звуковий вплив викликав потужне вивільнення цинку в позаклітинний і внутрішньоклітинний простір, що зрештою призводило до пошкодження міжклітинних зв’язків.
Перспективи лікування вад слуху
Експерименти на тваринах дали обнадійливі результати, підтверджуючи, що ліки, які зменшують рівень цинку, допоможуть відновити втрачений слух або запобігти цій проблемі. Це може значно покращити якість життя людей, які стикаються з недугом.
Джерело: МеԁісаІхргеѕѕ