Відео Новини

Індійський штам зафіксований уже в семи країнах Європи – епідеміолог

Індійський штам зафіксований уже в семи країнах Європи – епідеміолог
Джерело: Depositphotos

Коронавірус захопив уже всі території на Землі, приріст захворюваності спостерігається на Мальдівах і в інших острівних країнах, особливо Південноазійських. У світі з’являються все нові і нові штами коронавірусу. До бразильського і південноафриканського додався  індійський.

 – Зараз суттєвий приріст зараження дають Індія, Непал, острівні країни південної Азії, – сказала на прес-конференції епідеміолог, професор Наталія Виноград. –  Індійський штам дав за минулий тиждень 67% зростання. На 90% виросла летальність від нього.

Занепокоєння викликає той факт, що в країнах Європи багато студентів з Індії, тому розповсюдженість його уже почалася. За словами епідеміолога, індійський штам уже з’явився в сімох європейських країнах.

 – Є великий ризик і для України, – підкреслила Наталія Виноград. – Де після удару британського штаму знову можемо мати приріст захворюваності.

Окрім того, напруженою залишається ситуація в Африці, де теж з’являються нові мутації коронавірусу.

Зараз дивляться

– Враховуючи, що в Африканських країнах є наші військові, миротворці, які через певний час поїдуть на ротацію, ми маємо ризик розповсюдження і тих нових штамів у нас в Україні, – сказала Наталія Виноград.

Але є і позитивні новини: деякі країни змогли стабілізувати ситуацію з коронавірусом. Такі як Ізраїль і Китай.

– Китай, звідки все і почалося, на минулому тижні мав нульовий рівень захворюваності і нульову летальність, – підкреслила Наталія Виноград.

Відомо, що британський штам, який нещодавно підняв нову хвилю захворюваності, агресивніший та довше лікується.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка