Кір в Україні: лікарі сказали, коли чекати на пік епідемії

28 Листопада 2017, 22:56
Кір в Україні: лікарі сказали, коли чекати на пік епідемії

Про це розповів лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський, пише Гордон.

– Зростання захворюваності вже йде. У 2017 році, за офіційними даними, в Україні на кір захворіло більше двох тисяч людей. Щеплень сьогодні зроблено в два рази менше, ніж у 2005 році, коли починалася передостання епідемія. Тому наступного року кількість українців, хворих на кір, може перевищити 40 тис. Зазвичай пікові місяці захворюваності – лютий і березень, – підкреслив він.

Читайте: Як знайти сімейного лікаря і чим він кращий терапевта (ІНФОГРАФІКА)

Зараз дивляться

Волянський зазначив, що в Україні є якісна вакцина від кору.

– Населення у нас не хоче розбиратися у вакцинах, люди вважають, що вони всі погані. Хоча вакцина проти кору в Україні дуже хорошої якості. Вона нормальна, сучасна. До нас завозять вакцини з Індії та Бельгії. Індійські вакцини проти коклюшу, дифтерії, правця та інших інфекцій. А ось проти кору в Україну поставляють хорошу бельгійську вакцину. Але в людей велика недовіра до вакцинації в цілому. Тому в 2018 році буде пік епідемії кору в Україні. Питання в тому, скільки людей захворіє: 10 тис. або 100 тис., – сказав він.

Нагадаємо, у школі Кушугум Запорізької області зафіксовано масовий спалах кору. Інфекцію у навчальний заклад занесла вчителька молодших класів.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка