Управління з контролю якості харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дало дозвіл компанії Neuralink Ілона Маска на імплантацію мозкового чипа другій людині.
Усунули проблему
Neuralink знайшла, як усунути проблему, через яку імплант першого пацієнта вийшов з ладу після імплантації. Як виявилося, це сталося через те, що відкріпилися деякі з ниток, які тримають імплант. Під час імплантації його другому пацієнтові, нитки чипа помістять глибше в мозок.
Хто саме стане пацієнтом, поки що невідомо. Але вже понад 1 000 паралізованих людей зареєструвалися в проєкті, хоча менше 100 відповідають вимогам для дослідження.

Нагадаємо, що вперше чип у мозок людини вживили в січні цього року. Тоді компанія обирала пацієнта серед людей, які мають бічний аміотрофічний склероз (БАС), травму спинного мозку або інші захворювання, що спричиняють параліч усіх чотирьох кінцівок.
Як працює чип
Першим пацієнтом, якому вживили чип у мозок, став Ноланд Арбо. До процедури він не міг рухатися нижче плечей протягом останніх восьми років. А вже через кілька днів після операції зміг рухати курсором на комп’ютері, а потім грати в ігри та взаємодіяти зі світом.
Але через місяць після операції він помітив, що пристрій більше не працює. Більшість ниток, імплантованих у його мозок, “розв’язалися” і більше не зчитували електричні сигнали, необхідні для перетворення думок на рухи курсора.
Імплантат N1 від Neuralink – це контейнер, що містить електроніку і батарею. Його 64 зовнішні нитки вставляються в кору головного мозку для передання нейронних сигналів.
Після виникнення проблем із чипом Арбо компанія внесла зміни в програмне забезпечення і багато можливостей пристрою відновилися.
Також наголошується, що нитки чипа імплантували першому пацієнту на глибину 3-5 мл у кору мозку, а наступним пацієнтам будуть поглиблювати їх на 8 мл.
Neuralink цього року планує імплантувати свій пристрій 10 людям і хоче це зробити пацієнтам із різними патологіями, щоб вивчати різні поведінки.