Коронавірус у США поширився ще у грудні 2019 року – дослідження

Коронавірус у США поширився ще у грудні 2019 року – дослідження
Джерело: Depositphotos

Циркуляція коронавірусу у США почалася ще у грудні 2019 року. Про це свідчать результати дослідження з тестування антитіл, під час якого науковці вивчили зразки, спочатку зібрані в рамках дослідницької програми Національного інституту охорони здоров’я.

За час дослідження вчені проаналізували понад 24 тис. збережених зразків крові, які надали учасники програми у 50 штатах у період із 2 січня по 18 березня 2020 року.

Вони виявили антитіла проти SARS-CoV-2 за допомогою двох різних серологічних тестів у зразках дев’яти учасників. Учасники були поза межами великих міських гарячих точок Сіетла та Нью-Йорка, які, як вважають, є ключовими точками поширення вірусу в США.

Зараз дивляться

– Це дослідження дозволяє нам отримати більше інформації про початок епідемії в США і підкреслює реальну цінність лонгітюдних досліджень в розумінні динаміки нових захворювань, таких як Covid-19, – зазначив автор дослідження Джош Денні.

У подібних дослідженнях хибнопозитивні результати викликають занепокоєння, особливо коли поширеність вірусних інфекцій невелика, як це було в перші дні епідемії у США.

Науковці в цьому дослідженні дотримувалися рекомендацій Центру контролю та профілактики захворювань у США щодо використання послідовного тестування на двох окремих платформах, щоб звести до мінімуму хибнопозитивні результати.

Крім того, експерти досі намагаються з’ясувати джерело поширення коронавірусної хвороби. В Уханській лабораторії заперечують твердження про те, що коронавірус вийшов із лабораторії інституту. За словами працівників, жодних доказів цього немає.

Джерело: NIH

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка