Лікарі готові до невідкладної допомоги: як проходить вакцинація проти Covid-19 в Україні

Лікарі готові до невідкладної допомоги: як проходить вакцинація проти Covid-19 в Україні

У світі 200 млн людей вже вакцинувалися від коронавірусу. Щоб показати, що імунізація необхідна і безпечна, під прицілами десятків камер процедуру проходили найвищі державні посадовці. А в Україні в історію увійде звичайний лікар. Реаніматолог із Черкас, Євген Горенко, першим отримав щеплення від коронавірусу.

– На цей момент почуваюсь задовільно. Нічого не хвилює, місце ін’єкції не болить. Ніякого негативного фактору не помітив, – розповів Євген Горенко.

Після уколу Євген ще пів години був під наглядом колег, а потім пішов рятувати життя тяжких пацієнтів до реанімації.

На Київщині першою вакцинувалася завідувач інфекційного відділення Броварської лікарні Тетяна Шульженко. Процедуру провели за зачиненими дверима.

Зараз дивляться

Отримати щеплення погодилися десь 38 % українських лікарів. У Броварах у першій черзі вакцинації – 44 людини. Але частина медиків вже перехворіла на коронавірус і має імунітет.

За словами директора Броварської лікарні Валентина Багнюка, у його лікарні третина медиків вже перехворіла на Covid-19, а цей майже 500 людей. Всі медики кожного кварталу проходять тестування на наявність антитіл.

– У нас є випадок, коли співробітниця, яка захворіла ще у лютому 2020 року, тобто це вже рік і в неї антитіла ще є, а є – три місяці, а антитіл уже майже немає. Людям, які вакциновані, також через місяць зробимо аналіз на антитіла, – розповідає директор лікарні.

В рамках підготовки до вакцинації, окрім необхідного устаткування, у кабінетах є шафи для надання невідкладної допомоги, аби попередити алергічну реакцію. Найтяжчою вважається анафілактична.

Вакцину Covishield, яку першою привезли до України, виготовляють в Індії з ослабленого і модифікованого вірусу застуди шимпанзе. Препарат спонукає імунну систему виробляти антитіла й готує її до атаки будь-якого штаму Covid-19.

Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій розповідає, що організм може відреагувати на щеплення неочікувано, проте це буває вкрай рідко.

– Місцеві реакції в перші два дні після вакцинації – почервоніння або набряк у місці ін’єкції, підвищена температура, але це несерйозно, якщо порівнювати з наслідками Covid-19. Якщо говорити про тяжкі алергічні реакції на так звану мРНК-вакцину, там частота таких реакцій – один випадок на 200 тисяч доз, – зазначає Лапій.

https://player.ictv.ua/embed/2eaca5099d339fb6e323872b4f89ba982f39898334379905fcb3b12bd91e9dc0

Вакцинація в Україні

24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу. Перше щеплення препаратом CoviShield отримав лікар-реаніматолог Черкаської обласної лікарні Євген Горенко.

Перша партія вакцини від коронавірусу виробництва компанії AstraZeneca  у кількості 500 тис. доз прибула в Україну 23 лютого. Її доставили з Індії.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка