У відділенні дитячої та підліткової гінекології Охматдиту прооперували яєчник крихітній пацієнтці.
3-місячній Аделіні з Черкас діагностували кісту яєчника ще до появи дитини на світ – антенатально.
Лікарі сподівалися, що новоутворення зникне після народження. Але сподівання не справдилися. Ультразвукове обстеження новонародженої підтвердило наявність пухлиноподібного утворення правого яєчника.
Протягом трьох місяців кіста не зменшилась.
Батьки дитини вирішили звернутися з цією проблемою до столичного Охматдиту. Після обстеження було прийняте рішення прооперувати дівчинку. Видаляли кісту методом лапароскопії.
– Мініінвазивні ендоскопічні оперативні втручання застосовують у відділенні дитячої та підліткової гінекології з 2000 року, – розповідає завідувачка відділення Ірина Гаврилова.
Тобто досвід величезний.
Складна кіста яєчника у немовляти – виклик для хірургів
Лікарка пояснила, що кісти яєчників, які діагностують антенатально, до народження дитини, за ультразвуковими ознаками поділяються на прості та складні або комплексні.
Проста кіста – рідинне тонкостінне однокамерне утворення. Такі кісти можуть зникнути самостійно, тобто перенести зворотний розвиток протягом 3-6 місяців. Саме тому такі кісти необхідно спостерігати, не слід поспішати їх видаляти.
Складна ж кіста є утворенням, яке містить ехогенні перетинки, осад, геморагічний вміст. Ця кіста не схильна до зворотного розвитку. Саме така була і в маленької Аделіни.
Кіста близько 4 см – це велике утворення для крихітної дитини. Тому її видалення визнали життєво необхідним.
– Видалення кісти в новонароджених дівчаток лапароскопічно має стати золотим стандартом хірургії, – зазначає Ігор Мірочник, завідувач операційного відділення Охматдиту, який брав участь в операції.
Завдяки цьому методу, стверджує хірург, можна уникнути розрізів через весь живіт, малоінвазивний метод навіть не залишає косметичних дефектів.
Зараз маленька Аделіна почувається добре та вже прямує додому на Черкащину.
Джерело і фото: НДСЛ Охматдит