Імунна реакція на Covid-19 після одужання від коронавірусу зміцнюється та діє ефективніше.
Такими результатами досліджень поділилися американські науковці.
Зазначається, що імунітет запам’ятовує вірус, і після можливого повторного інфікування покращує якість антитіл та ефективніше реагує на Covid-19.
– Після зникнення інфекції імунна система припиняє свою роботу, але вона запам’ятовує вірус, зберігаючи так звані Т-клітини пам’яті та В-клітини пам’яті. Якщо вірус повернеться, вони одразу починають діяти, – йдеться у дослідженні.
Наразі невідомо, скільки часу триває пам’ять імунітету, однак науковці університету Рокфеллера в Нью-Йорку мають надії, що це може тривати роками.
Читайте: Ополіскувач для ротової порожнини вбиває Covid-19 – дослідження
Зазначається, що крихітні частинки коронавірусу або фрагменти білка від його неактивних частинок вірусу після одужання можуть залишатися в кишечнику пацієнтів і, очевидно, допомагають підтримувати пам’ять імунної системи.
Залишки вірусу не вважаються шкідливими.
Дослідження таким чином пояснює, чому повторні випадки зараження коронавірусом у світі залишаються одиничними.
Оцінивши дані американців, британський науковець Арне Акбар порівняв імунітет людини з армією, яка відступає, коли загроза закінчується, але залишається підготовленою до майбутнього вторгнення.
– Після повторного зараження необхідно, щоб армія була знову сформована дуже швидко, і це саме те, що виявили колеги з США.
Covid-19 спричиняє неврологічні хвороби
У липні британські науковці зробили чергове відкриття – коронавірус провокує хвороби, пов’язані з неврологією.
Усі 11 учасників дослідження з підтвердженим Covid-19 мали неврологічні проблеми, зокрема, судоми, біль в очах, неконтрольовані скорочення м’язів та навіть епілептичні напади.
Науковці прийшли до висновків, що неврологічні ускладнення у пацієнтів з Covid-19 спровоковані імунною реакцією на коронавірус.