Наростала ниркова недостатність та анемія: у Львові мама віддала 10-річному сину свою нирку

мама, яка віддала сину свою нирку і лікарі

У Львові, в Клініці дитячої нефрології, діалізу та трансплантації нирки Центру дитячої медицини 10-річному Андрійку пересадили нирку мами. Жінка стала донором свого синочка, який від народження страждав на хронічну ниркову недостатність і мав вади сечовидільної системи.

З народження загрожувало переведення на гемодіаліз

Майже місяць після народження дитина перебувала на лікуванні  у відділенні реанімації та інтенсивної терапії. Фактично весь час розглядалася можливість переведення малюка на перитонеальний діаліз.

Але тоді лікарі зуміли стабілізувати стан Андрійка та відновити роботу нирок.

Зараз дивляться

У 2016 році Андрійкові провели хірургічну корекцію вади розвитку сечовидільної системи. Маленький пацієнт постійно був під спостереженням нефрологів центру.

У Клініку дитячої нефрології, діалізу та трансплантації нирки родина повторно звернулась у вересні цього року через значне погіршення стану здоров’я Андрійка.

Показники креатиніну й сечовини були критичними, знову гостро постало питання проведення нирковозамісної терапії, тобто, гемодіалізу.

Мамина нирка якнайкраще підійшла

– Швидко наростали показники ниркової недостатності та анемія, тож ми розуміли, що хлопчику терміново потрібно розпочинати діалізну терапію або провести трансплантацію нирки, – розповів дитячий нефролог, керівник Клініки Роман Андруневич.

Коли почали обговорювати з батьками можливість родинної трансплантації, вони погодились без вагань.

За результатами аналізів на сумісність донором органу для синочка стала мама.

Андруневич додав, що додіалізна трансплантація нирки є оптимальним варіантом лікування для пацієнтів з хронічною хворобою нирок.

Вона не лише дозволяє уникнути ризиків, пов’язаних з діалізом, а й асоціюється з кращими показниками адаптації пересадженої нирки.

Дуже чекає на завершення реабілітації

Проте трансплантацію ускладнювала важка вроджена вада сечовидільної системи у дитини. Тому для пересадки органу створили спеціальну мультидисциплінарну команду з фахівців обласної клінічної лікарня та анестезіологів, нефрологів та урологів Центру дитячої медицини.

Зараз Андрійко уже вдома. Хлопчик ніяк не дочекається, коли ж закінчиться реабілітація і він зможе жити нормальним життям, як і його ровесники.

Джерело і фото: Західноукраїнський спеціалізований центр дитячої медицини

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка