Жорсткий карантин у Норвегії, новий штам коронавірусу у Франції та кабінети вакцинації в Україні. Факти ICTV зібрали головні новини про коронавірус 16 березня.
В Україні першу дозу щеплення вакциною AstraZeneca/CovieShield отримали ще 8 928 осіб. Найбільшу кількість щеплень зробили у Полтавській області – 690. Найменшу у Житомирській – 130.
Усього з початку кампанії вакциновано 62 083 особи. Лідером за весь період кампанії залишається Донецька область – 5 644 щеплення.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що вакцина AstraZeneca, яка використовується в Україні безпечна. Він додав, що вже вакцинував своїх батьків.
Окрім цього, Канада також вважає препарат безпечним і продовжить його застосовувати.
Також очільник МОЗ повідомив, що з 22 березня відкриються кабінети щеплень, коли вакцинація проходитиме у сімейних лікарів.
Водночас у ВООЗ заявили, що вакцина від коронавірусу AstraZeneca не пов’язана з утворенням тромбів.
У відомстві запевняють, що попри те, що країни почали відмовлятися від вакцини AstraZeneca для вивчення можливих побічних ефектів, у світі не зафіксували жодного смертельного випадку внаслідок вакцинації проти коронавірусу.
Натомість голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький повідомив, що коронавірус в Україні почав більше вражати молодь. Кількість госпіталізованих до 30-40 років на сьогодні набагато більша, ніж це було за весь час пандемії.
Також у Вінницькій та Закарпатській областях виявили британський штам коронавірусу.
У дев’яти областях України перевищено норму госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Нині у червоній зоні перебувають Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька області. До помаранчевої зони потрапили 9 регіонів, а решта – поки у жовтій зоні.
Водночас голова ГУ Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан заявив, що зараз вводити додаткові карантинні заходи у столиці не потрібно, адже ситуація повністю контрольована.
У місті Ірпінь Київської області посилили карантин із 17 березня до 5 квітня, щоб уникнути червоної зони.
У львівських поліклініках розгорнуть додаткові Covid-шпиталі на 366 ліжок, адже наявні у лікарнях місця закінчуються надто швидко.
Через погіршення Covid-ситуації низка областей перевели дітей у школах на дистанційне навчання. Зокрема, у Києві для учнів 5-11 класів канікули розпочнуться на два дні раніше – з 18 березня.
Понад половина українців не мають наміру робити щеплення від Covid-19, про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.
З початку пандемії коронавірусу в Бразилії звільнили вже третього міністра охорони здоров’я.
Так, міністр Едуардо Пазуелло, не маючи жодного досвіду в охороні здоров’я, поглибив кризу та спровокував рекордне зростання смертності. Протягом 10 місяців перебування Пазуелло на посаді кількість смертей зросла майже до 280 тис.
Водночас у столиці Норвегії Осло ввели жорсткий карантин через зростання динаміки поширення коронавірусу, зокрема серед дітей у віці 6-12 років. Зокрема, усі магазини (крім продуктових), заклади громадського харчування, культурні установи та фітнес-зали будуть закритими до 7 квітня.
У Франції виявили новий штам коронавірусу. Лікарі зазначили, що у інфікованих людей були типові для SARS-CoV-2 симптоми, однак ПЛР-тести давали негативний результат.
Крім цього, у Словаччині міністр з питань праці Мілан Крайняк подав у відставку через скандал щодо закупівлі російської вакцини від коронавірусу Спутник V.
Китай схвалив четверту вакцину проти коронавірусу для екстреного використання. Вона створена на основі клітин яєчників китайського хом’яка.
Американська компанія Moderna почала тестувати свою вакцину на дітях віком від 6 місяців до 12 років. У дослідженні візьмуть участь близько 6 750 дітей із США та Канади.
Коронавірус в Україні
Станом на 16 березня в Україні зафіксовано 1 477 190 випадків коронавірусу. За добу захворіли 9 642 українці.
Найбільше інфікувань за добу зареєстровано на Львівщині (1 065), у Києві (999) та Вінницькій області (924).
Більше про коронавірус в Україні читайте на Фактах ICTV.