Як показали результати нещодавнього опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) за підтримки ВООЗ, українці добре обізнані про шкоду алкоголю.
Результати опитувань
– Понад 90% опитаних згодні, що спиртні напої спричиняють залежність та абстинентний синдром, гостру інтоксикацію та агресивну поведінку, яка загрожує оточуючим, – ідеться в повідомленні.
При цьому, незважаючи на те, що більшість респондентів усвідомлює небезпеку алкоголю, понад 82% учасників опитування зізналися, що вживають спиртні напої, а для щонайменше 16% це звичний спосіб розслабитися та відпочити.

А згідно з результатами онлайн-опитування Українського інституту майбутнього, кожен четвертий почав більше пити після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Багато хто не усвідомлює свою залежність
За словами експертів, у більшості випадків люди не усвідомлюють свою залежність від алкоголю і вважають, що вони п’ють небагато.
Якщо запитати пацієнта чи близьку людину, чи зловживає він спиртними напоями і як часто та багато п’є, навряд чи отримаємо правдиву відповідь.
– Тому, щоб побачити об’єктивну картину, краще ставити непрямі запитання з опитувальниками для діагностики алкоголізму, – кажуть фахівці.
Звертатися по допомогу
За словами медиків, алкоголь не розчинить проблеми, а приведе інші. Тому лікарі закликають негайно звертатися до сімейного лікаря, психолога, психіатра або до реабілітаційного центру, якщо в тесті на залежність ви впізнали себе.
Фахівці допоможуть стати на шлях подолання залежності. Однак для цього потрібне насамперед усвідомлене рішення самої людини.