Особливості індійського штаму коронавірусу: чого від нього чекати

Особливості індійського штаму коронавірусу: чого від нього чекати

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов не виключає появи в Україні індійського штаму Covid-19. Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів. За словами глави МОЗ, індійський штам можуть зафіксувати і в Україні вже після великодніх і травневих свят. Саме на цей період очікується сплеск захворюваності.

Про індійський штам коронавірусу Фактам ICTV розповів український мікробіолог і вірусолог, кандидат біологічних наук Данило Алексєєнко.

– Завдяки нещодавно виявленому в індійському штаті Західна Бенгалія новому варіанту Covid-19 ми дізналися, що коронавіруси можуть мати так звану подвійну мутацію, – зазначає Данило Алексєєнко. – Це означає, що, модифікуючись, коронавірус проникає в клітини й, образно кажучи, намагається обійти імунну систему і збільшити ризики відхилення організму від імунної відповіді. Скажу більше, вже зареєстровано коронавірус із потрійною мутацією.

Зараз дивляться

Зазначимо також, що індійський штам Covid-19 зафіксовано в США, а також в Чехії та Швейцарії.

Що ж стосується авіасполучення між Україною і Індією, то згідно інформації ресурсу Skyscanner, на даний час туристичне відвідування Індії заборонено.

Крім того, Факти ICTV дізналися, що за минулу добу одразу дев’ять областей України не зробили жодного щеплення

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка