Плаквеніл від коронавірусу – експерт розповів про ризики

Плаквеніл від коронавірусу – експерт розповів про ризики

Препарат Плаквеніл, який у МОЗ розрекламували як єдиний препарат для лікування коронавірусу, поки не довів свою ефективність у боротьбі з Covid-19.

За словами екс-заступника головного санітарного лікаря Києва Юлія Жигалова, Плаквеніл – протималярійний препарат, головною діючою речовиною якого є гідроксихлорохін. Він є імуносупресором.

– Препарат, по суті, пригнічує запальні процеси в організмі за рахунок зниження імунної реакції. Він використовується для лікування системних захворювань – ревматизм, ВКВ, тобто там, де треба подавити імунітет, щоб не розвивався запальний процес, – каже Юлій Жигалов.

Читайте: МОЗ затвердило єдиний протокол лікування хворих Covid-19 (ДОКУМЕНТ)

Зараз дивляться

Препарат зарекомендував себе у боротьбі з малярією, але про те, що він ефективний від коронавірусу, поки говорити рано.

– Це непідтверджена інформація. Може, пробували, є якісь досягнення, але поки підтверджень і загальних рекомендацій немає, – додає фахівець.

До того ж Плаквеніл є сильним засобом і має низку побічних ефектів.

– Це потужний препарат. У нього є побічні реакції: він може негативно діяти на шкіру, нервову систему, можуть бути проблеми із зором, шлунково-кишковим трактом, печінкою, – додає експерт.

Юлій Жигалов не рекомендує самостійно купувати цей препарат і займатися самолікуванням. Це не принесе користі, а також позбавить можливості людей, яким він дійсно необхідний, придбати потрібні ліки.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Міністерство охорони здоров’я отримало три тисячі упаковок препарату Плаквеніл для лікування хворих на коронавірус.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка