Повернути якомога більше втрачених функцій: воїна почали реабілітувати ще на гострому етапі

історія реабілітації 35-річного воїна
Джерело: Depositphotos

Реабілітація тяжкопораненого 35-річного воїна почалася ще на гострому етапі одразу після стабілізації, щоб повернути якомога більше втрачених функцій організму. Фізичний терапевт розповів, що перед мультидисциплінарною командою стояло непросте завдання.

– Мене мотивували хлопці по палаті, я бачив, що вони відновлюються завдяки реабілітації, тож не сумнівався, що і я зможу, – розповідає військовослужбовець Сергій.

Важкі поранення

Сергій родом з Одеси, став на оборону своєї країни 2023-го, за півтора року служби дістав три поранення. Останнє – на Донецькому напрямку. Чоловік зазнав черепно-мозкової травми, множинних поранень, найбільше постраждала права частина тіла.

За словами медиків, Сергій не міг самостійно сісти на ліжку, не міг встати або пересісти на крісло колісне, у нього було уповільнене реагування на перешкоди, він не міг пересуватися без сторонньої допомоги.

Зараз дивляться

– Мультидисциплінарна реабілітаційна команда визначила основні цілі. Основним завданням було повернути можливість чоловікові самостійно ходити та обслуговувати себе, – розповідає фізичний терапевт обласної клінічної лікарні Івано-Франківська Андрій Кравець.

Повернутися до професії

Після проходження трьох циклів гарантованої державою реабілітації, кожен з яких тривав від 14 днів до 24 днів, залежно від досягнення цілей, чоловік здобув навичку ходіння з чотирьохопорною палицею. Тепер він самостійно встає з ліжка і пересувається теж сам.

Сергій розповідає, що планує й надалі покращувати свої навички, адже до війни працював у будівництві та відновлював ліпнину. Після завершення лікування та повної реабілітації він хоче повернутися до своєї професії.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка