Роботодавці повинні запроваджувати профілактичні заходи, навіть якщо випадки захворювання на коронавірус Covid-19 не зареєстровані в місті, де вони працюють.
Про це повідомляють у Державній службі України з питань праці.
Згідно з оприлюдненими рекомендаціями, роботодавці повинні переконатися, що робочі місця співробітників чисті, а поверхні регулярно обробляють дезинфікуючим засобом. Також потрібно додати диспенсери з дезінфікуючими засобами у всіх видних місцях (біля робочих місць).
Крім того, роботодавець повинен подбати, щоб ці диспенсери були розміщені навколо робочих місць і регулярно заправлялися.
Читайте: Карантин через коронавірус в Україні – як проходить перший день
У приміщенні на видних місцях повинні бути розміщені плакати, які пропагують миття рук. Також потрібно стежити за тим, щоб у приміщенні було чисте повітря.
Перед поїздками у відрядження роботодавець повинен радити співробітникам отримати загальнонаціональні рекомендації з протидії поширенню Covid-19.
У Держслужбі особливу увагу звертають на те, щоб роботодавці уникали відправлення у відрядження працівників, які можуть піддаватися більшому високому ризику інфікування.
Також у відомстві нагадали, що коронавірус може почати поширюватися в колективах за наявності осіб з температурою 37,3 ºC. Хворим з такою температурою потрібно залишатися вдома і працювати дистанційно.
До слова, в Україні з 12 березня почав діяти карантин, через що вводиться низка обмежувальних заходів. З 12 березня повинні бути закриті 170 з 219 пунктів пропуску на кордоні України.
Однак після впровадження карантину не встановлюються обмеження щодо роботи громадського транспорту у містах, автомобільного та залізничного транспорту.