Рекордна вакцинація в Україні та індійський штам в Ізраїлі: Covid-новини 29 квітня

Рекордна вакцинація в Україні та індійський штам в Ізраїлі: Covid-новини 29 квітня
Джерело: Pexels

У світі станом на 29 квітня зафіксували 150,2 млн випадків коронавірусу, а за добу підтвердили 887 тис. Водночас ситуація із поширенням захворювання в Україні також не покращується. В країні циркулюють нові штами Covid-19, які негативно впливають на епідеміологічну ситуацію.

Головні новини про коронавірус за 29 квітня в Україні та світі – читайте на Фактах ICTV.

Коронавірус в Україні

За минулу добу в Україні на коронавірус захворіли 11 627 осіб, що є найвищим показником за останні п’ять днів. Водночас за добу одужало 18 442 людини. Також зафіксували 387 нових летальних випадків.

Зараз дивляться

Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1 203), Дніпропетровській (1 021), м. Київ (940), Донецькій (809) та Львівській (667) областях.

Епідеміолог Наталія Виноград заявила, що Україна ще не вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу. Попередній спалах захворюваності, за словами експерта, пов’язаний з циркуляцією нових більш заразних штамів вірусу. Експерт вважає, що ослаблення карантину на великодні свята призведе до збільшення кількості інфікованих.

Керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Юрій Ганиченко заявив, що протягом наступних двох тижнів Україна може очолити рейтинг європейських країн за рівнем смертності від коронавірусу.

Вакцинація в Україні

28 квітня першу дозу вакцини проти коронавірусу отримали 70 469 людей, одна людина вакцинувалася другою дозою препарату. Це найбільша кількість щеплень за добу з початку вакцинальної кампанії проти SARS-CoV-2 в Україні.

Найбільше щеплень зробили в Києві (7 736), Харківській (6 234), Дніпропетровській (5 791), Київській (5685) і Полтавській (5 640) областях.

Загалом від початку вакцинальної кампанії від Covid-19 щеплено 629 184 людини.

Коронавірус у світі

Лідерами за стрімкістю поширення коронавірусу є США (32,9 млн), Індія (18,3 млн), Бразилія (14,5 млн), Франція (5,5 млн) та Російська Федерація (4,7 млн). Україна (2 млн) залишається на 16 місці серед країн світу за поширенням Covid-19.

В Ізраїлі повідомили про перші випадки зараження індійським штамом Covid-19. Троє людей, з 40 підтверджених випадків, інфікувалися саме в Ізраїлі. Вони були інфіковані від тих людей, які повернулися до Ізраїлю з-за кордону.

У ВООЗ заявили, що пандемія коронавірусу не закінчилася, а навпаки, прискорила темпи поширення. Експерти переконані, що її можна подолати тільки поєднанням швидкого і справедливого доступу до вакцин і ефективних профілактичних заходів.

Уряд Ірландії у травні планує відкрити всі магазини роздрібної торгівлі, відновити побутові послуги та нежитлове будівництво, готелі, ресторани та бари відкриються дещо пізніше.

В Австралії розслідують можливі зв’язки між двома випадками смерті й вакциною проти Covid-19. 71-річний чоловік із декількома основними захворюваннями помер через декілька днів після щеплення вакциною AstraZeneca. А 55-річний чоловік помер через вісім днів після вакцинації, проте яким саме препаратом не вказується.

Через складну ситуацію в Індії з поширенням коронавірусу, США нададуть країні допомогу в розмірі $100 млн. Наступного тижня в цю країну почнуть прибувати літаки з урядовою допомогою США. 28 квітня в Індії виявили 379 тис. нових випадків інфікування.

Туреччина з 15 травня 2021 року офіційно скасовує обов’язкову наявність негативного ПЛР-тесту при в’їзді в країну. При цьому в силі залишається необхідність заповнення спеціальної форми перед тим, як вилетіти в країну. В ній потрібно буде вказати паспортні дані, номер рейсу і місце проживання в Туреччині.

Карантин в Україні

Станом на 29 квітня 2021 року в дев’яти областях України та Києві встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки.

Водночас до помаранчевої зони належать Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Кіровоградська, Луганська, Рівненська, Тернопільська та Черкаська області.

Детальніше про карантин в Україні – читайте на Фактах ICTV.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка