У Європі підвищили рівень ризику через спалах віспи мавп з низького до помірного. Таке рішення прийняв Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC).
До прийняття цього рішення спонукало виявлення першого випадку мутованого варіанту віспи мавп Clade 1 у Швеції. Хворобу було виявлено в людини, яка повернулася з подорожі до Африки.
Віспа мавп у Європі
У ECDC зазначають, що збільшення кількості випадків завезення цієї хвороби до Європи дуже ймовірне. Тому організація закликає європейські країни бути готовими до нових спалахів.
– Через тісні зв’язки між Європою та Африкою ми повинні бути підготовлені до більшої кількості імпортованих випадків Clade 1, – сказала директорка ECDC Памела Ренді-Вагнер.
ECDC рекомендує органам охорони здоров’я європейських країн підтримувати високий рівень планування готовності та проводити заходи з підвищення обізнаності. Це допоможе забезпечити швидке виявлення та реагування на будь-які подальші випадки мpox Clade-1, які можуть досягти Європи.
Джерело: ECDC