Сп’яніння без алкоголю: вчені описали дивовижні випадки синдрому автопивоварні

безсоння
Джерело: Depositphotos

Команда канадських учених з Університету Торонто під час тематичного дослідження описала прояви рідкісного стану – синдрому автопивоваріння, коли можна отримати алкогольне сп’яніння, не вживаючи алкоголь. Вся справа в кишкових грибках, які створюють алкоголь за допомогою ферментації.

– Синдром автопивоварні тягне за собою серйозні соціальні, юридичні та медичні наслідки для пацієнтів та їхніх близьких, – пише один з авторів Рахель Зевуде.

Важливість усвідомлення синдрому

Науковці розповіли про пацієнта, який кілька разів відвідував відділення невідкладної допомоги, був оглянутий терапевтами та психіатрами і був сертифікований відповідно до закону про психічне здоров’я, перш ніж йому поставили діагноз “синдром автопивоварні”.

Зараз дивляться

– Це ще раз підтверджує, наскільки важливим є усвідомлення цього синдрому для клінічної діагностики та лікування, – зазначають науковці.

Випадок 50-річної жінки

Фахівці відділення невідкладної допомоги, гастроентерології та інфекціоністи обговорюють випадок 50-річної жінки, яка зверталася до відділення невідкладної допомоги щонайменше сім разів.

Жінка скаржилася на сильну денну сонливість і невиразну мову. Попри те, що вона не вживала алкоголь, мала підвищений рівень алкоголю в крові та в диханні.

Методи лікування

За словами вчених, жінка пройшла кілька курсів антибіотиків з приводу інфекцій сечовивідних шляхів, що рецидивували, разом з інгібітором протонної помпи.

На сьомому візиті їй поставили ймовірний діагноз синдрому автопивоварні, призначили протигрибкові препарати і направили до гастроентеролога.

Зазначається, що основними методами лікування синдрому автопивоварні є протигрибкові препарати та низьковуглеводна дієта.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка