Тестування у смартфоні: у Франції представили новий метод визначення Covid-19

Тестування у смартфоні: у Франції представили новий метод визначення Covid-19
Джерело: Depositphotos

У Франції розробили альтернативний тест на коронавірус, який можна зробити за допомогою смартфону, пристрою схожого на USB-накопичувач та смужки для зразка з носа.

Новий тест представили науковці з Лілльського університету. Щоб перевірити організм на наявність Covid-19 потрібно на спеціальний USB-накопичувач покласти одноразову смужку для зразка з носа. А сам накопичувач під’єднати до смартфона.

– Поки  система працює лише з мазками з носа, тому ми рекомендуємо, щоб пробу взяв медичний працівник. Ми також працюємо над тим, щоб система могла робити тест за слиною, тоді людина зможе без допомоги медиків зробити тест, – розповіла одна з розробниць тесту Сабіна Шунеріц.

Спеціальний датчик у накопичувачі може реагувати на спайк-протеїни коронавірусу. Наявність спайк-протеїнів змінює силу електричного сигналу на електродах, що дозволяє діагностувати хворобу.

Зараз дивляться

Результат тесту потрібно чекати 10 хв. Він одразу висвітиться на екрані телефону разом із графіком та цифровими показниками.

Розробники зазначають, що тест-система у 88% випадків показувала однаковий результат зі звичайними ПЛР-тестами.

Тест на пневмонію

Нещодавно у Великій Британії науковці створили ДНК-тест для швидкого виявлення вторинних інфекцій у пацієнтів з коронавірусом. Він за 4 години може виявити пневмонію.

Науковці стверджують, що зазвичай підтвердити пневмонію у пацієнтів з Covid-19 складно, адже зразки бактерій, які у них беруть, необхідно вирощувати в лабораторії, що займає багато часу. А новий тест одразу виявляє ДНК різних патогенів, що дозволяє проводити швидке і точне тестування.

Джерело: France Info

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка