Учені застосували технологію редагування генома: вдалося знищити ВІЛ прямо в клітині

мікроскоп
Джерело: Pixabay

На Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних хвороб була представлена робота вчених з університету Амстердама в Нідерландах з технології редагування генома.

ВІЛ вдалося знешкодити

Метод, щоправда, продемонстрували лише на культурах людських клітин у лабораторії, однак науковці сподіваються, що ця генна терапія спрацює і на людях.

Якщо це вдасться, перспективи редагування генома дуже обнадійливі, оскільки це може допомогти позбутися багатьох донині невиліковних хвороб.

Зараз дивляться

Технологію редагування генома CRISPR ще називають молекулярними ножицями. Вони здатні прицільно розрізати ДНК, блокуючи сплячий вірус, що вбудувався у геном клітини.

Ці віруси надзвичайно небезпечні, оскільки ніяк себе не проявляють та не реагують на противірусні препарати.

Коли люди вперше заражаються, частина вірусу вбудовує свою ДНК в імунні клітини, де ВІЛ ніби засинає. Якщо ж людина припиняє приймати ліки від ВІЛ, ця ДНК пробуджується і вірус знову починає поширюватися через імунну систему.

Експериментальне редагування генома дало обнадійливі результати. Але до генної терапії ВІЛ-інфекції у людей ще далеко. Бо вже стало зрозуміло, якщо інфіковані ВІЛ клітини уражають кістковий мозок, це утруднює доступ до них і, відповідно, унеможливлює застосування CRISPR.

Джерело: NewScientist

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка