Китайські вчені дослідили понад 2 тис. вірусів, включаючи смертоносні коронавіруси, які переносять кажани.
Їх лабораторія розташована у чотирьох кілометрах від ринку диких тварин в Ухані, звідки почалась епідемія коронавірусу Covid-19.
Восени 2019-го кілька китайських державних ЗМІ розповідали про дослідження вірусів і згадували керівника групи дослідників кажанів Тянь Цзюньхуа.
– Штам коронавірусу, який заражає сотні тисяч людей у всьому світу, мутував від кажанів і ймовірно інфікував людей на ринку в Ухані. Точне походження вірусу, однак, залишається загадкою, – пише газета The Washington Times.
У грудні 2019 року в китайських ЗМІ з’явився відеоролик, в якому йдеться, що Китай взяв на себе ініціативу в глобальних дослідженнях вірусів.
Також на відео присутній Тянь Цзюньхуа, який в печерах провінції Хубей збирає зразки у спійманих кажанів і розкладає їх в пробірки.
Читайте: Російська тактика у поширенні фейків: як Китай знімає з себе провину за Covid-19
– Я не лікар, але я працюю, щоб вилікувати і врятувати людей. Я не солдат, але я працюю, щоб убезпечити невидиму лінію національної оборони, – каже вчений на відеозаписі.
Тянь працює у відділі профілактики і контролю біологічних переносників захворювань в Центрі з контролю і профілактиці захворювань в Ухані. З 2012 року він зібрав зразки тисячі кажанів для дослідницької роботи над вірусами. Крім того, він збирає зразки вірусів з кліщів, мишей і ос.
Однак інформації про Тянь Цзюньхуа на сайті Центру по контролю і профілактиці захворювань в Ухані після спалаху коронавірусу немає.
Із мережі також видалили відеоролик китайських ЗМІ про дослідників коронавірусу. А китайська влада стверджує, що такого вченого у них немає.
Як писали Факти ICTV, жителі міста Ухань вважають, що 42 тис. людей могли померти від коронавірусу.
Вони не довіряють цифрі у 3,2 тис. загиблих, про які заявляла китайська влада.
Джерело: The Washington Times
Фото: Dreamstime