Відпочинок в горах і Covid-19: МОЗ має намір реорганізувати зимові курорти

курорт зимой
Джерело: Depositphotos

Зимові курорти України зазнають незначних, але все ж змін, пов’язаних насамперед із дотриманням епідемічних вимог. Про деякі з них в інтерв’ю одному з українських інформаційних порталів розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, карантинні обмеження в червоній зоні регулює постанова МОЗ №1236, згідно з якою, зокрема, заборонена робота підйомників на гірськолижних курортах. Але ця епідемічна норма не стосується вакцинованих відпочивальників

Оскільки проконтролювати наявність Covid-сертифікатів у всіх охочих скористатися послугами підйомників дуже складно, курортам запропоновано відстежувати наявність документів про вакцинацію там, де це зробити простіше. Наприклад, під час реєстрації в готелях або на пунктах прокату.

Зараз дивляться

Відбуватися це буде, за словами Ігоря Кузіна, у такий спосіб: людина бере на прокат лижі, показує свій Covid-сертифікат, його вносять у відповідну базу даних, а на одяг прикріплюють спеціальну наклейку з індивідуальним номером.

Ця наклейка стане своєрідним пропуском в курортну зону і по ній будуть орієнтуватися співробітники, уповноважені проводити перевірки дотримання карантинних обмежень.

Крім того, наразі фахівці МОЗ опрацьовують механізми, завдяки яким в зонах відпочинку не будуть створюватися величезні черги.

Зазначимо також, що в своєму інтерв’ю головний санітарний лікар заявив, що кінець грудня має бути набагато спокійнішим в сенсі динаміки захворюваності на Covid-19. До цього часу епідемічна хвиля повинна вийти за межі України.

Великі регіони країни, за словами Ігоря Кузіна, будуть поступово повертатися до помаранчевої або навіть жовтої зони епідемічної небезпеки.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка