Медики Вінницької лікарні ім. М.І. Пирогова вперше в Україні застосували технологію штучної шкіри ВТМ, щоби врятувати життя 75-річного пацієнта з опіком ноги.
Побутова травма
Опік окропом — одна з найпоширеніших побутових травм, яка не оминула 75-річного Володимира Бегебі з Бершадщини, що на Вінничині.
У Центрі термічної травми та пластичної хірургії діагностували опік ІІІ ступеня з глибоким некрозом тканин. Були вражені дерма, судини, а також підшкірна клітковина і нервові закінчення.
Для лікування значних ушкоджень шкіри зазвичай виконують аутодермопластику, тобто пересадку власної шкіри пацієнта. Але вінницькі лікарі запропонували інший варіант – новітній матеріал ВТМ, яким можна відразу закрити рану.
Революційна технологія
ВТМ – це тимчасова біомембрана, яка, адаптуюючись до організму пацієнта, згодом перетворюється на його власну шкіру. Покриття, один сантиметр якого коштує €5,7, надала Християнська медична асоціація в рамках міжнародного проєкту Re:burn, що фінансується урядом Тайваню.
Проєкт спрямований на покращення якості медичної допомоги для українських пацієнтів з опіками та включає постачання штучної шкіри, обладнання, витратних матеріалів, а також навчання та стажування опікових спеціалістів за кордоном.
Після того як родина Володимира дала дозвіл на застосування нової технології, команда хірургів повністю видалила некротичні тканини та закрила уражену ділянку штучною шкірою.
Завдяки успішному приживленню ВТМ лікування обійшлося без антибіотиків. Через тиждень після операції пацієнт вже активно ходив, а після завершення реабілітації Володимир повернувся до своєї родини.

Джерело і фото: Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова