Ввели у стан сплячки: вченим вдалося на тиждень призупинити розвиток людського ембріона

зупинили розвиток ембріону
Джерело: Depositphotos

Міжнародній команді біологів із Німеччини, Австрії та Великої Британії вдалося на тиждень призупинити розвиток людського ембріона, після чого плід продовжив нормально розвиватися.

Такий стан, який називається діапаузою, спостерігають у багатьох тварин. Він допомагає їм пережити несприятливі умови. А на людських ембріональних клітинах цього вдалося домогтися вперше, але вчені сподіваються, що таке відкриття буде використовуватися в репродуктивній медицині.

Дослідження

Під час наукового експерименту вчені використовували людські та мишачі ембріональні стовбурові клітини, а також ембріони на стадії бластоцисти. У людей ця стадія настає на третій-четвертий день після запліднення і передує прикріпленню ембріона до стінки матки.

Зараз дивляться

Як показали дослідники, білок mTOR, що регулює клітинний цикл, може впливати на розвиток стовбурових клітин і бластоцист. Завдяки пригніченню mTOR ученим вдалося на вісім днів призупинити розвиток людської бластоцисти та майже на місяць мишачої.

– У стовбурових клітинах обох видів таке пригнічення сприяло входженню його в стан сплячки. Найважливіше, що цей процес виявився оборотним: після припинення впливу бластоцисти та стовбурові клітини продовжували нормально розмножуватися, – зазначають дослідники.

Для поліпшення штучного запліднення

За словами вчених, такий метод можна використовувати для поліпшення штучного запліднення: призупинення розвитку ембріона допоможе вченим оцінити, чи немає в зародка генетичних порушень, перш ніж підсаджувати його матері.

Крім того, це дасть змогу краще синхронізувати час штучного запліднення з гормональним циклом матері, що збільшить шанси на прикріплення плода у жінок, у яких виникали труднощі із зачаттям дитини.

Джерело: nauka.ua

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка