В умовах поширення коронавірусу антисептик для рук може захистити від смертоносного вірусу і врятувати життя.
Але незважаючи на це, захоплюватися антибактеріальним гелем або спреєм не потрібно. Занадто часте застосування антисептика може не врятувати, а навпаки, підштовхнути до захворювання або викликати небажані побічні ефекти.
У чому ж шкода антисептика?
- Пошкодження шкіри рук
Часте використання антисептика може викликати пошкодження шкіри рук.
– Антисептики пошкоджують поверхню шкіри. До їх складу входить спирт, який сушить шкіру. Через це можуть з’являтися мікротріщини, які не що інше, як вхідні ворота для бактерій. Якщо у людини від природи суха шкіра, їй це буде неприємно і навіть шкідливо, – каже дерматолог Наталія Подколзина.
Читайте: Антисептик в домашніх умовах – рецепт ВООЗ
- Пошкодження слизових носа і горла
Якщо антисептик-спрей вдихати, можна пошкодити слизові носа і горла.
– Речовинами, які не призначені для слизових носа або горла, можна легко пошкодити їх захисний бар’єр. Від цього організм стає вразливим для різних вірусів і бактерій, – пояснює стратег, інфекціоніст, консультант з управління змінами Вадим Арістов.
- Алергія
Рятівний антисептик може викликати алергію.
– У складі рідини антисептиків не тільки дезінфектанти, а й інші консерванти, – продовжує Вадим Арістов.
- Хибна практика
Фанатичне використання антисептика може призвести до хибної практики.
– Якщо занадто часто користуватися антисептиком, можна мимоволі виснажити свій ентузіазм підтримувати потрібну звичку. Це призведе до того, що людина почне підсвідомо уникати виконання таких потрібних дій через потребу в надмірному напруженні волі. Краще виконувати достатній рівень, а саме мити руки 20 секунд або дезінфікувати при переході від однієї діяльності до іншої, аніж закинути все це через кілька днів, – підсумовує лікар-інфекціоніст.
Нагадаємо, раніше ми писали, як зробити антисептик в домашніх умовах.