Вчені стурбовані тим, що заходи по боротьбі з Covid-19 послабили імунну систему маленьких дітей. На їхню думку, організми малюків не змогли виробити імунну стійкість до сезонних інфекцій.
На їхню думку, це зробить їх вкрай уразливими, коли носіння масок і соціальне дистанціювання в кінцевому підсумку припиняться.
Справа в тому, контакт з вірусними патогенами відбувається на досить регулярній основі. І хоча він не завжди призводить до захворювання, проте допомагає захистити імунну систему від інфекційної загрози.
Тривалі обмеження на подорожі наряду з необхідністю носити маски та дотримуватися соціальної дистанції, звичайно ж, знизили ризик зараження Covid-19. Але разом з тим не дозволили дітям, перехворівши, придбати імунітет до звичайного сезонного грипу, випадків якого минулої зими було вкрай мало.
Зокрема, лікарів-вірусологів турбує RSV, вірус грипу, який може викликати серйозні легеневі інфекції аж до летального результату у дітей у віці до одного року.
Ситуація ще більше ускладнюється тим, що проти цього виду вірусу немає схвалених вакцин.
– Те, що ми бачили в наших відділеннях інтенсивної терапії для дорослих під час гострої фази пандемії Covid-19, ми можемо побачити вже цієї зими в дитячих реанімаціях, – зазначає клінічний консультант Управління громадської охорони здоров’я Уельсу Кетрін Мур.
Проте, за словами вчених, існуюча вакцина від грипу може запобігти значній частині захворювання. Вони висловлюють надію, що досвід Covid-19 допоможе в цьому.
Йдеться про поєднання вакцини від грипу з бустерною дозою вакцини проти Covid-19.
Бустерна доза – це спосіб повторно піддати організм впливу антигенів (молекул патогенів, які запускають імунну систему), щоб ініціювати другу частину імунної відповіді.
Читайте також: у Львові почали набирати маленьких пацієнтів, яким необходіна операція з приводу вади слуху.