Відео Новини

Як працюватиме нова система лікування ВІЛ в Україні

13 Червня 2019, 16:24
Як працюватиме нова система лікування ВІЛ в Україні

Відтепер в Україні пацієнтів з ВІЛ лікуватимуть безкоштовно від першого дня після тесту і пожиттєво.

– Раніше ви повинні були прожити 7-9 років із вірусом імунодефіциту. Перепробувати всі схеми лікування, а потім вам вже були доступні ці медикаменти, – розповідає глава правління ГО Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД Дмитро Шерембей.

Нещодавно  Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий протокол лікування інфікованих ВІЛ.

Його заснували на стандартах Всесвітньої організації охорони здоров’я в сфері лікування вірусу імунодефіциту людини. Ми – перша країна у Східній Європі та Центральній Азії, яка його дотрималася.

Читайте: Вчені розробили новий метод лікування ВІЛ

В основі лікування в Україні стане новий препарат, який називається Долутегравір. Він наразі визнаний Всесвітньою організацією охорони здоров’я як найефективніший і найкращий метод лікування ВІЛ-інфекції.

Його потрібно приймати один раз на день, і він комбінується з іншими препаратами.

– Вартість цього препарату наразі складає 5 грн 40 коп на день. Тобто ми зможемо лікувати не тільки ефективним, але й економічно вигідним препаратом, – пояснює генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта.

Зміни щодо встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції.

Лікарі більше не проводитимуть додаткові обстеження пацієнтам із ВІЛ (рентген легенів, УЗІ органів, кардіограму серця), щоб призначити лікування. Тому пацієнт зможе швидше розпочати терапію.

Ще одне нововведення стосується профілактики ВІЛ-інфекції для людей із підвищених груп ризику. Наприклад, коли один із партнерів інфікований ВІЛ, інший – ні. Або на тих, що вживають ін’єкційні наркотики чи надають за гроші сексуальні послуги.

https://player.ictv.ua/embed/2627de81d5099561491bd4250512318413011872947593397c2a3aa7f20fd28a

Препарати видаватимуть безкоштовно. Їх будуть закуповувати за кошти державного бюджету.

За останні три роки кількість хворих на ВІЛ в Україні зросла втричі, повідомляє центр Громадського здоров’я. А кожен другий не знає про свій діагноз. Тому лікарі наполягають – треба перевірити свій статус завдяки швидкому тестуванню.

Ми також писали, де можна здати безкоштовний тест на ВІЛ в Києві.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка