Як Європа послаблює Covid-обмеження

Як Європа послаблює Covid-обмеження
Джерело: Depositphotos

По мірі того, як вакцинація проти Covid-19 набирає обертів, країни ЄС поступово скасовують обмежувальні заходи. Проте у кожної держави в цьому сенсі є свої нюанси.

Англія

В країні склалася вкрай тривожна ситуація зі зростанням кількості захворювань індійським штамом (Дельта) коронавірусу. У зв’язку із цим прем’єр-міністрові Великої Британії наполегливо радять не скасовувати юридичні обмеження на соціальні контакти з 21 червня. Сам Борис Джонсон поки не відповів.

Зараз дивляться

Франція

На минулому тижні комендантську годину в країні зміщено з 21.00 до 23.00. Знову запрацювали кафе та ресторани, щоправда, в режимі 50% заповнюваності закритих приміщень. Магазини приймають покупців із розрахунку одна людина на чотири квадратних метра. Кінотеатрам і театрам дозволено заповнювати зал на 65% замість колишніх 35%.

При цьому заборонено збиратися більше 10 чоловік. Працювати дистанційно рекомендується хоча б 2-3 рази на тиждень. Маски залишаються в законі до 30 червня точно.

Німеччина

Ще з 9 травня, як тільки рівень захворюваності почав знижуватися, більшість областей Німеччини поступово скасували комендантську годину. Зняті обмеження для повністю вакцинованих та тих, хто перехворів. Дозволено роботу ресторанів і кафе спочатку на відкритому повітрі, а потім – і у приміщеннях.

З 1 липня країна має намір зняти обмеження на поїздки в регіони, які раніше показували найбільший Covid-ризик.

Іспанія

Поки нестабільна ситуація зі зниженням рівня захворюваності змусила уряд країни ввести систему обмежень для регіонів, переміщаючи їх в одну із п’яти категорій ризику в залежності від 14-денних показників діагностування Covid-19.

Бари і ресторани працюють із максимальним наповненням 50% з обов’язковим закриттям до третьої години ночі. На свіжому повітрі можна розмістити столики не більше, ніж для 10 осіб. В іншому випадку – судові позови неминучі.

Італія

Тенденція до зниження рівня Covid-ризику показує стійку стабільність. Це дозволило перенести з 1 червня комендантську годину із 23.00 до опівночі, а з 21 червня її хочуть взагалі скасувати.

Також із 1 червня відновили роботу ресторани, бари та кафе, чого не можна поки що сказати про нічні клуби.

Але до скасування маскового режиму уряд все ще не готовий.

Читайте також, які готелі України будуть вважатися безпечними з точки зору ризику заразитися Covid-19.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка