Якщо ви не хворіли на грип, скажіть спасибі Covid-19 – вчені

Якщо ви не хворіли на грип, скажіть спасибі Covid-19 – вчені
Джерело: Depositphotos

Мінімальна кількість захворювань на грип та ГРВІ в 2020-2021 роках продемонструвало ефективність елементарних правил гігієни, яких ми стали неухильно дотримуватися для обмеження передачі коронавірусу. Втім, з огляду на розмах пандемії, це, звичайно ж, невелика втіха. Але все ж…

Саме про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Frontiers in Public Health дослідниками Університету Concordia з США. Вивчивши дані щодо захворюваність на грип за 2020 рік в Канаді, США, Австралії і Бразилії, вчені показали очевидний взаємозв’язок між вживанням заходів по зниженню Covid-19, таких як миття рук, маски і соціальна дистанція, і поширенням щорічного грипу.

– Ці превентивні заходи практично усунули грип в країнах, де він може вбивати десятки тисяч людей на рік, навіть не дивлячись на те, що число випадків Covid-19 різко зросло, – відзначає науковий співробітник Concordia Йована Стоянович – Це красномовно свідчить про те, наскільки заразний Covid-19 в порівнянні з грипом.

Ці результати пропонують наочні уроки для органів охорони здоров’я, оскільки ми дивимося на майбутнє після пандемії, відзначають автори статті.

Зараз дивляться

Вони підкреслюють: грип особливо небезпечний для людей похилого віку, людей з респіраторними захворюваннями і так далі. Тому, коли ми взаємодіємо з представниками груп підвищеного ризику, то повинні дотримуватися деяких запобіжних заходів таких як миття рук, носіння масок і соціальна дистанція. Зараз ми до цього звикли, тому, ймовірно, непогано було б підтримувати цей режим гігієни і після того, як з пандемією коронавірусу буде покінчено.

Читайте також про те, про яку нову залежність,  породжену пандемією, попереджають вчені.

Джерело: Concordia

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка