Оновлено Новини

Євросоюз визнав українські Covid-сертифікати у додатку Дія

Євросоюз визнав українські Covid-сертифікати у додатку Дія
Джерело: Depositphotos

Європейський Союз визнав, що українські Covid-сертифікати у додатку Дія відповідають європейським.

Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

– Українці знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень, які спричинила пандемія, – зазначили у Міністерстві.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Covid-сертифікат можна отримати в Дії тим українцям, які пройшли повний курс вакцинації. Він дає можливість вільно подорожувати до Європейського Союзу і відтепер визнається для пред’явлення всередині країн ЄС.

Шмигаль наголосив, що рішення Європейської комісії свідчить про високу довіру до України, а також робить подорожі українців до Європи доступнішими.

У Мінцифри додали, що розкажуть про технічні деталі та як і коли українці зможуть подорожувати з сертифікатами, під час брифінгу 20 серпня.

У Міністерстві закордонних справ наголосили, що рішення Європейської комісії про визнання українських Covid-сертифікатів не має зобов’язуючого характеру. Держави-члени ЄС самі вирішують, кого і на яких умовах впускати до своєї країни.

– Це важливе рішення, яке відчутно спростить подорожі українських громадян до держав-членів ЄС. Після цієї рекомендації окремі країни-члени ЄС зможуть ухвалити власні рішення про визнання українських цифрових свідоцтв, щоб наші громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, могли комфортно подорожувати, – стверджує міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Covid-сертифікат — це документ у Дії, який підтверджуватиме ваш статус про вакцинацію, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від коронавірусної хвороби. Він з’явиться поруч з іншими цифровими документами в Дії.

В Україні з 1 липня у тестовому режимі почали видавати Covid-сертифікати через додаток або портал Дія. За даними Мінцифри, на тестування сертифікатів зареєстрували 34 650 людей.

Джерело: Мінцифри, Денис Шмыгаль

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка