Багато хто не робить щеплення від Covid-19 через острах голки – лікар

Багато хто не робить щеплення від Covid-19 через острах голки – лікар
Джерело: Depositphotos

Згідно з дослідженнями, проведених в різних країнах, страх голки вражає кожну десяту людину. Причини такої фобії найрізноманітніші: від травмуючої події в дитинстві до тривалого лікування близької людини.

– З моменту початку кампанії вакцинації проти Covid-19 в багатьох країнах деякі люди не наважувалися зробити щеплення, – сказала доктор Дебора Лі з інтернет-аптеки Dr Fox Online. – Причина – тріпанофобія або крайній страх перед голками, який визнаний психічним захворюванням.

Симптоми голкофобіі:

  • низький кров’яний тиск (вазовагальна реакція), який може викликати запаморочення і навіть непритомність
  • прискорене серцебиття до або після контакту з голкою
  • безсоння за кілька днів до уколу

За словами доцента клінічної психології Меган Макмертрі, моторошний страх перед голкою вже давно є проблемою громадської системи охорони здоров’я. Згідно метааналізу, проведеного в декількох країнах в 2019 році, до 16 відсотків дорослих уникали щеплень від грипу тільки тому, що бояться голок.

Зараз дивляться

Деякі люди хотіли б поступово піддавати себе впливу тригера (подія, що викликає у людини важкі негативні емоції – ред.), а потім отримати укол. Інші можуть захотіти просто відвести погляд від голки під час прийому дози. Третім потрібно включити улюблену музику, щоб відвернути їхню увагу від шприца.

Читайте також коментар психолога, як пережити втрату близької людини.

Джерело: Firstpost

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка