Коли різко накрило: психолог пояснила, як контролювати спалахи гніву

психолог
Джерело: Depositphotos

Психолог Вікторія Островська в коментарі Фактам ICTV назвала способи, які допоможуть контролювати різкі спалахи гніву та негативних емоцій.

Захисна реакція мозку

– Кожного з нас інколи різко й неконтрольовано накривають вкрай негативні емоції, які часом беруть над нами повний контроль, – пояснює експерт.

Гнів, злість, образа, агресія, за словами психолога, це своєрідна захисна реакція мозку у відповідь на неприємну подію.

Водночас накопичені емоції, які не знайшли виходу, впливають на нашу поведінку, на самопочуття, здатні викликати депресію, підвищену тривожність, апатію та психосоматику.

Зараз дивляться

Обірвати розмову

– Коли відбувається різкий емоційний спалах, перше, що потрібно зробити, це вийти за можливості на свіже повітря і зробити глибокі вдихи та видихи протягом щонайменше п’яти хвилин, ‒ радить експерт.

Після дихальної вправи бажано одразу ж спробувати розібрати проблему, зрозуміти, що призвело до емоційного збою, і чи варте воно того.

Крім того, у момент, коли ви відчуваєте, що вас от-от накриє нестримний гнів, наприклад, у спілкуванні з кимось, хто говорить вам дуже неприємні речі, слід обірвати розмову й піти, постаратися відволіктися на щось, просто піти провітритися й не дати емоціям узяти гору над вами.

Медитація і самонавіювання

Якщо ви відчуваєте, що спалахи гніву наздоганяють вас частіше, ніж хотілося б, варто зайнятися медитацією і самонавіюванням, подумки занурюючись всередину себе.

– Важливо усвідомити, що не буває нерозв’язних ситуацій, що замість того, щоб рубати з плеча, краще перенести проблему в позитивний напрямок, тобто в той, у якому ви б хотіли її побачити, – радить Вікторія Островська.

Переключити емоції

Якщо за день ви так і не заспокоїлися, прийшли додому в розбурханому настрої, потрібно розуміти, що сон буде тривожний або взагалі накриє безсоння.

Тому, за словами експерта, важливо перемкнути свої емоції на улюблені справи: почитати книжку, подивитися фільм, сходити на риболовлю, узяти в руки в’язальні спиці. Одним словом, перемістити фокус уваги на щось позитивне, корисне і приємне для вас.

Переключитися з негативу на позитив відмінно допоможе фізичне навантаження, яке подарує вам гормон щастя ендорфін.

Взагалі спорт, фітнес, помірна активність добре впливають на нервову систему, розслаблюють емоційний фон, сприяють хорошому сну, дають приплив позитивної енергії, резюмує психолог.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка