Війна, спека, блекаути: як зберегти концентрацію уваги для виконання роботи

чоловік, комп'ютер
Джерело: Pixabay

Експерти Центру когнітивно-поведінкової терапії роз’яснюють, як у сьогоднішніх непростих умовах зберегти зосередженість, поліпшити концентрацію уваги для виконання поставлених завдань, або просто рутинної роботи.

Винуватець – стрес

Війна, спека, повітряні тривоги, блекаути – навколо нині стільки факторів, які забирають на себе нашу увагу.

А успішне виконання робочих задач, навчання, розвиток нових навичок і навіть підтримка здорових стосунків вимагають вміння зосереджуватися.

Зараз дивляться

Найпершим винуватцем розбалансування нашої уваги психологи називають стрес.

У період стресу ми стаємо емоційно вразливими. Як результат, усе важче регулювати емоції та давати раду негативним думкам.

Через стрес ми також можемо втрачати мотивацію та зацікавленість у виконанні поставлених завдань.

Як відновити концентрацію уваги

На прийомі у психолога вам дадуть більш розширені рекомендації, що врахують усі обставини, пов’язані персонально з вашою ситуацією. Але є практичні поради, які можна прямо зараз втілити в життя.

Так, психологи Центру когнітивно-поведінкової терапії радять у разі втрати зосередженості, неможливості швидко сконцентруватися на виконанні якихось завдань зробити наступні кроки:

  • намагатися спати достатню кількість годин;
  • не відмовлятися від фізичних навантажень, робити їх різноманітними;
  • за можливості, зменшити споживання кави;
  • під час виконання будь-якого завдання робити перерви. Якщо є відчуття, що з’явилася втома, — не варто ігнорувати цей стан;
  • використовувати різні когнітивні вправи, наприклад, складати пазли, читати книги, грати з друзями в ігри на планування або пам’ять.

Психологи запевняють, за належної мотивації та дотримання цих неважких умов, з часом ви побачите поліпшення концентрації та продуктивності загалом.

Зниження концентрації уваги може бути ознакою хвороби

У той же час фахівці наголошують, що втрата концентрації може бути ознакою когнітивного розладу. Приміром:

  • розладу дефіциту уваги та гіперактивності (РДУГ), за якого важко підтримувати увагу, особливо під час однотипних або повторюваних завдань;
  • депресії, коли втрата інтересу супроводжує відчуття постійної втоми та апатію;
  •  синдрому вигорання;
  • синдрому хронічної втоми;
  • посттравматичного стресового розладу (ПТСР), за якого флешбеки та постійна напруга в очікуванні небезпеки “відтягують” на себе увагу від завдань, котрі є сьогодні і зараз.

Якщо вас тривожить стан вашого ментального здоров’я, не відкладайте візит до фахівця, який допоможе дати раду проблемі та супроводжуватиме вас на цьому шляху.

Джерело: Бережи себе

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка