Команда авторитетних професійних психологів розповіла про простий, але дуже ефективний метод, який допоможе правильно сформулювати свою мету на визначений період і досягти її. Йдеться про метод SMART.
– SMART – ефективна стратегія формулювання короткострокових і довгострокових цілей тривалістю до року. Цей метод допомагає раціонально сформулювати мету зрозумілими словами, які будуть актуальними саме для вас, – пояснили експерти.
П’ять кроків
За словами психологів, щоб поставити мету, треба проаналізувати її за допомогою п’яти кроків, які відповідають п’яти літерам назви методу.
S – specific — конкретність
Запитайте себе, чого саме ви хочете досягти. Будьте максимально конкретними, наприклад: “прокидатися щодня о восьмій ранку”, “зібрати 10 тисяч” тощо.
M – measurable — вимірність
Визначте для себе, яким шляхом ви будете досягати мети. Оберіть посильну для вас планку і чітко її сформулюйте, наприклад: “відкладати з кожної зарплати 5%”, “щодня проходити від 5 тисяч кроків” тощо.
А – achievable — досяжність
Починайте з маленьких кроків, які точно вам під силу. Наприклад, замість “займатися англійською щодня” – “займатися з репетитором двічі на тиждень” або замість “мандрувати щомісяця” – “поїхати в сусіднє місто на вихідні”.
R – relevant — релевантність
Подивіться на поставлену мету з погляду своїх інтересів, рис характеру, способу життя, взаємин із людьми тощо. Підлаштуйте її під ваш спосіб життя, щоб вона була релевантна вашій особистості.
Наприклад, замість “впоратися з тривожністю” може бути “вийти з токсичних стосунків”, замість “стати більш впевненою людиною” – “почати активніше спілкуватися з новими колегами”.
Т – time-bound — дедлайн
Вкажіть, скільки даєте собі часу, щоб досягти бажаного результату. Так вам буде легше дотримуватися плану і рухатися до мети. Наприклад: “не вживати алкоголь місяць”, “накопичити 10 тисяч до Нового року”, “щоранку робити йогу протягом трьох тижнів”.
Психологи закликали пам’ятати одне з базових правил: ваш шлях до мети має бути комфортним. Уважно ставтеся до своїх відчуттів і не тисніть на себе, якщо щось не виходить з першого разу. Усе вийде, коли ви будете до цього готові.
Джерело: Психологічна підтримка