Як розпізнати депресію – 5 ознак

9 Серпня 2017, 19:24
Як розпізнати депресію – 5 ознак

У депресії, як і у більшості психічних захворювань, немає точної причини виникнення.

Наприклад, якщо у людини, чутливої за характеромта інтроверта, виявляться депресивні симптоми, то цих якостей мало, щоб поставити діагноз. Визначити захворювання лікар може під час розмови. Фахівець може дізнатися, що людина нещодавно розлучився з коханим або у неї помер родич, і до того ж вона безробітна. Всі ці обставини сприяють виникненню депресії.

Також родичі цієї людини могли страждати від депресії чи інших психічних захворювань, або у неї самої була виявлена психічна проблема.

Читайте: Несподівані ліки проти депресії

Факти ICTV зібрали 5 причин, які вказують на розвиток цього захворювання.

Втома

Депресія – виснажлива хвороба. Вона забирає дуже багато енергії і людина не може вирішити повсякденні завдання. Вона постійно аналізує себе і свої вчинки, намагаючись зрозуміти, що ж відбувається з її життям і це неабияк вимотує. Втому можуть викликати порушення сну. Дослідження показують, що люди, які страждають безсонням, у 10 разів більше схильні до розвитку глибокої депресії.

Ізоляція

Пригнічені люди шукають усамітнення. Їм хочеться розібратися у собі і у своїх почуттях, а зробити це в суспільстві складно. Не можна плутати подібні бажання з тим, що людина може бути просто інтровертом.

Ізоляція є ознакою депресії, якщо людина завжди був товариськлю, але раптом стала замкнутою і нерішучою. Тепер вона не хоче активно відпочивати, а тільки спати і дивитися телевізор.

Нестача мотивації

Ця ознака також не береться просто так. Якщо людина завжди була пунктуальною, а потім почала спізнюватися на роботу, важливі зустрічі, наради, тоді це може бути депресією. Людина втрачає мотивацію. Це стосується і роботи та звичайного життя. У неї пропадає бажання вставати вранці і взагалі щось робити.

Полярний темперамент

Завжди спокійна і позитивно налаштована людина раптом починає нервувати, злитися і сперечатися з кожним, хто не згоден з нею – це може бути одною з ознак. Депресія — це стрес, який перевантажує емоційний фон, так що він може зрушуватися, посилюючи або послаблюючи прояв емоцій.

Зміна зовнішнього вигляду

Людина несподівано втрачає або набирає вагу без раціональних причин. В обох випадках мова може йти про розлади харчової поведінки, але анорексія, булімія і орторексія незмінно супроводжуються депресивними настроями.

Коливання ваги — загальна ознака людей, які страждають депресією. Особливо, в тих випадках, коли зазвичай людина завжди стежила за собою і прагнула справити приємне враження.

Читайте: Вбивство батька і невдачі. Невідомі факти про Шарліз Терон

З усіх психічних порушень депресія краще за інших піддається лікуванню.

Для лікування депресії категорично недостатньо тільки прийому антидепресантів.

Якісне лікування депресії — це психотерапія, ретельний підбір препарату і контроль ефективності його впливу, немедикаментозні, інструментальні методи.

До речі, всесвітньо відома співачка Шинейд О’Коннор страждає від тяжкої форми депресії. Від неї відвернулися усі — і співачка залишилася одна з біполярним розладом.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка