Якщо я радію, то скоро буду плакати: психологи пояснили, чому ми боїмося бути щасливими

страх бути щасливим
Джерело: Depositphotos

Іноді люди просто бояться радіти життю і бути щасливими. Як  же позбутися своїх забобонів з цього приводу.

– Не всі люди вміють радіти щастю на 100%. Багато хто весь час перебуває в очікуванні неприємного сюрпризу від життя, навіть якщо все в житті складається добре, – пишуть фахівці.

Чому так відбувається

Одна з причин – переконання, що за все доводиться платити. Можливо, хтось із близьких людини відмовився від своїх мрій заради інших: наприклад, мама кинула улюблену справу заради збереження сім’ї. Тут важливо для себе зрозуміти, що кожен із нас живе своїм життям, а тому не обов’язково повторювати чужий досвід.

Інша причина – віра в те, що у світі існує баланс добра і зла. Людина переконана, що не може бути добре постійно: якщо зараз я радію, то скоро обов’язково плакатиму. Це як коливання маятника: після підйому завжди йде падіння.

Зараз дивляться

Як позбутися забобонів

– Усі ці переконання можуть суттєво заважати особистісному розвитку та здатності насолоджуватися життям. Але, на щастя, усе можна змінити, – запевняють психологи і  пояснюють, як позбутися цих переконань.

Перший крок до зміни обмежувальних переконань – усвідомлення їхньої наявності. Запитайте себе, які думки виникають, коли ви почуваєтеся щасливим. Озвучте свої страхи чи сумніви щодо того, чому вважаєте, що щастя не триватиме довго.

Далі важливо проаналізувати таке: звідки беруться ваші обмежувальні переконання? Чи є для них підстави в реальному житті?
Найімовірніше, ваші думки не відповідають дійсності – це лише ваші страхи й упередження.

Спробуйте замінити негативні переконання на позитивні. Створіть нові афірмації, які підтримуватимуть вашу позитивну установку. Наприклад, нагадуйте собі, що заслуговуєте на щастя без жодних умов.

Регулярна практика вдячності допомагає зосередитися на позитивних аспектах життя. Щодня записуйте три речі, за які ви вдячні. Це допоможе вам змінити фокус із негативу на позитив.

Не бійтеся звертатися по допомогу. Поговоріть зі своїми близькими, друзями або психотерапевтом про те, що вас непокоїть. Пам’ятайте, що найбезпечніший спосіб – звернутися до фахівця з ментального здоров’я, який допоможе проаналізувати ваші думки та почуття і, врешті-решт, подолати тривоги.

Насамкінець психологи рекомендують запастися терпінням: щоб навчитися бути щасливим, потрібен час. Потрібно нагадувати собі щодня: ви гідні того, щоб насолоджуватися життям на повну.

Джерело: Психологічна підтримка

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка