Британські експерти розповіли, чому не можна використовувати протерміновані засоби для догляду за шкірою і як визначити реальний термін придатності.
– Щоразу, коли ви використовуєте продукт після закінчення терміну його придатності, ви маєте розуміти, що продукт може розшаруватися на хімічні речовини, у ньому можуть розмножитися бактерії, – пояснюють косметологи.
Ступінь свіжості
За словами експертів Tropic Skincare, після використання продуктів для догляду за шкірою з вичерпаним терміном придатності ви не отримаєте такого ж ефекту зволоження або омолодження, як від свіжого крему.
Крім того, засоби для обличчя з простроченим терміном придатності можуть спричинити подразнення шкіри, висипання та інші проблеми, які в подальшому можуть призвести до довгострокових наслідків для шкіри.
Шукайте термін придатності
Експерти дали пораду, як визначити, чи прострочений термін придатності ваших засобів для догляду за шкірою.
Насамперед перевірте упаковку на наявність символу, який має вигляд баночки з цифрою та літерою М всередині. Це свідчить про те, як довго продукт придатний до вживання після відкриття. Зазвичай від шести до 24 місяців.
Якщо на упаковці немає цього символу, звертайте увагу на зміни зовнішнього вигляду продукту. Засоби для догляду за шкірою з вичерпаним терміном придатності можуть мати дивний запах, зміну кольору, консистенції або поділ інгредієнтів.
Правильне зберігання
Експерти також зазначили, що те, як ви зберігаєте засоби для догляду за шкірою, також може вплинути на їхню якість: їх слід зберігати в прохолодному темному місці. Наприклад, у шафці у ванній, а не на полиці.
Це особливо важливо для продуктів, що містять активні інгредієнти, такі як вітамін С, які можуть окислюватися під впливом сонячного світла.
Джерело: Express